USD 39.60 39.84
  • USD 39.60 39.84
  • EUR 39.65 40.00
  • PLN 9.75 9.90

17 листопада: дні народження, події, факти

17 Листопада 2017 00:00
День народження 17 листопада відзначає репортер Інформаційного агентства Волинські Новини, волонтер та любляча мама Вікторія Семенюк.

Колеги, друзі та рідні вітають Вікторію та бажють їй ясності думок і легкості почуттів. Більше безтурботності і веселощів, яскравих відчуттів і душевної бадьорості. Нехай життєва енергія вирує в крові сильніше кожен день, в сім'ї завжди панує затишок, а поруч будуть вірні друзі та кохані люди.

Також з днем народження вітають відомого волинського ресторатора Романа Хорзова. Йому бажають творчого натхнення, незмінно позитивного настрою. Нехай тебе накриє фінансова лавина та закрутить вир удачі.

Окрім того, святкують сьогодні колишній депутат Волинської облради Володимир Латковський та нападник ХК «Луцьк» Олександр Подзезей.

Сьогодні - Міжнародний день студентів. Цей день приурочений до події, яка сталася в окупованій нацистами Чехословаччині. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення їх держави. Фашисти придушили акцію протесту, а згодом розпочалися арешти. Зранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-ть студентів, а також низку представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Наша хроніка:

Минулоріч цього дня у Володимирі-Волинському відбувся флешмоб "Як я докотився на роботу". Метою флешмобу стало бажання місцевих мешканців звернути увагу градоначальників на проблему слизьких доріг у місті.

Два роки тому молоді тренери й талановиті спортсмени об’єдналися у громадську організацію «Волинський регіональний клуб бойових мистецтв «Прайд». Об'єднання відбулося для ефективнішого виховання здорового покоління.

Інфографіку, завдяки якій показали, чим відрізняється чеченська війна від Антитерористичної операції на Сході України опублікували у 2014 році.

Фоторепортаж із "Музею" чудернацьких автомобілів редакція публікувала у 2013 році. Тут можна знайти легкі плаваючі всюдиходи, будинок на колесах для позашляхових подорожей, пікапи, лімузини і кабріолети на базі вітчизняних машин.

Народилися:

17 листопада народилися французький винахідник, який розробив метод консервації продуктів Франсуа Аппер, радянський кінорежисер Іван Пир'єв, японський промисловець та інженер Соїтіро Хонда, грузинський актор театру й кіно, режисер, спортивний коментатор Коте Махарадзе, американський кінорежисер, сценарист і продюсер Мартін Скорсезе, американський кіноактор Денні де Віто(«Перлина Нілу», «Близнюки», «Скинь маму з потяга»), український підприємець і управлінець Ігор Бакай, українська кіноакторка та телеведуча Руслана Писанка, французька кіноакторка Софі Марсо, український письменник Андрій Кокотюха («Мама, донька, бандюган», «Юля»), українська письменниця Софія Андрухович («Літо Мілени»), український плавець, олімпієць Андрій Сердінов, український футболіст Роман Зозуля.

Сталося:

1804 — Засновано Харківський імператорський університет, що з 1933 став державним, а з 1999 Харківським національним університетом імені В.Н.Каразіна.

1853 — у Чорному морі поміж російським колісним пароплаво-фрегатом «Володимир» та 10-гарматним турецьким пароплавом «Перваз-Бахрі» відбувся перший в історії бій парових кораблів.

1869 — у Єгипті офіційно відкрився Суецький канал.

1933 — Засновано Харківський академічний російський драматичний театр імені О.Пушкіна.

1970 — На Місяць доставлений перший радянський місяцехід, яким керували із Землі.

1978 — Радянський Союз повідомив про успішне випробування нейтронної бомби.

1989 — У Празі виступами на захист демократії й політичного плюралізму розпочалася «оксамитова революція».

2004 — відомий британський журналіст Аскольд Крушельницький опублікував у газеті «The Independent» сенсаційні матеріали: українська міліція отримала наказ фальсифікувати вибори Президента в Україні.

2004 — студенти низки столичних та регіональних вишів розпочали всеукраїнський страйк. Їхня головна вимога - припинити переслідування інакомислячих, яке розпочалося після першого туру виборів Президента України.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus