USD 40.00 40.24
  • USD 40.00 40.24
  • EUR 41.46 41.78
  • PLN 8.85 9.00

Чи планує новий ректор ЛНТУ чистку кадрів

21 Липня 2015 15:04
Луцький національний технічний університет має нового ректора. Нагадаємо, 24-го червня ним став 44-річний доктор технічних наук, професор, депутат Луцької міської ради Петро Савчук, який до цього був завідувачем кафедри матеріалознавства та пластичного формування конструкцій машинобудування.

Поки триває бюрократичний процес офіційного призначення на посаду, Петро Савчук взявся наводити лад біля одного з корпусів. Зізнається: цьогорічна вступна кампанія є надважливою для вишу та для нього як ректора. Про це він розповів у інтерв’ю з журналісткою Іриною Качан, опублікованому нана «Хроніках Любарта».

ЧИТАТИ ЩЕ: ЯК З ЛНТУ ЗРОБИТИ ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВУЗ

Новообраний очільник політеху хоче, аби абітурієнтам у стінах вишу сподобалося з першого дня вступної кампанії.

«ЗАЛЕЖНІСТЬ ПОРОДЖУЄ ПАРАЛІЧ»

– Ви направду вірили, що можете стати ректором? Адже вибори у ЛНТУ прогнозувалися як принципове протистояння вас і доволі впливової доньки покійного ректора?

– Якщо людина має чітку мету і натхненно працює, щоби втілити в життя свій задум, то шанс обов’язково буде. Зізнаюся, така думка виникла вже давно, адже я понад 16 років працюю в університеті. Багато чого хотілося змінити, покращити. Маючи такий потужний колектив, непогану інфраструктуру, ЛНТУ не використовував увесь свій потенціал. Безумовно, Віктор Володимирович Божидарнік робив усе, що міг і вмів. Але нині треба рухатися в ногу з часом.

– Скільки каденцій пробув на посаді Віктор Божидарнік?

– Раніше було інакше законодавство, каденцій як таких не було і не встановлювалися обмеження щодо перебування на посаді ректора. Це вже мене обрали строком на п’ять років, відповідно до нових правил. Тепер все буде цікавіше. Раніше ж вибори відбувалися, по суті, формально. Віктор Володимирович мав бездоганний авторитет. І упродовж усіх цих 38 років термін перебування його на посаді продовжували, а колектив підтримував.

– Ви кажете, що потрібно рухатися в ногу з часом. Натякаєте на те, що 44-річний ректор, як от ви, може осучаснити виш?

– Молоді люди загалом енергійніші і динамічніші, тому здатні творити якісні зміни. Та досвід старших поколінь теж потрібен. Тільки спільно можна працювати на благо як конкретної справи, так і цілої країни.

– Коли у вас виникла думка про посаду ректора?

– Років п’ять тому я почав про це замислюватися. З’явилося бажання задля розвитку нашого університету акумулювати власні зусилля і своїх колег, з якими ми давно спільно працюємо, у тім числі й над міжнародними проектами. Це і Олег Заболотний, і Ростислав Редько, і Ірина Вахович, і ще багато колег, яким небайдуже майбутнє нашого вишу. Для того щоби перемогти на виборах і розпочати зміни, над якими міркуємо уже не перший рік, ми об’єдналися в команду і спільно працювали. Радіємо з того, що нам це вдалося.

Працювали ми чесно, без використання брудних технологій. Хоча нас звинувачували у наявності ресурсів, підкупі. Інша річ – лунало чимало негативу і стосовно опонентів. Та я можу запевнити: ми не мали до цього жодного стосунку. В освіті ніколи не буває усе гладко, та й вибори в українських реаліях теж не бувають спокійними. На жаль, наше суспільство поки не є настільки демократичним, щоби ті ж вибори у вищих навчальних закладах відбувалися без жодного негативу.

– Окрім викладацької і політичної діяльності, ви раніше ще й бізнес провадили. Як тепер поєднуватимете?

– Ніхто не забороняє провадити підприємницьку діяльність, будучи викладачем. Однак тепер доведеться це залишити, оскільки, згідно із законом, ректор не має права бути підприємцем. Щоправда, тут є певна колізія. Адже я координував проект будівництва водолікувального комплексу в Грем’ячому. І левова частка фінансування належала мені і моїй сім’ї. Тепер же доведеться відмовитися від координування, на моє місце прийде інша людина. Однак здобутий досвід є напрочуд цінним, у тім числі з огляду на те, що цей проект втілювався у співпраці з органами місцевої влади – облдержадміністрацією та обласною радою.

– Тобто свої зв’язки із владою, власні політичні знайомства ви можете використовувати і на користь політеху?

– Звісно, так і має бути. Понад п’ять років я був помічником народного депутата Віктора Олійника, свого часу був консультантом Степана Івахіва. Зараз у певних питаннях співпрацюю з депутатською групою «Новий Луцьк» у міській раді, й наша співпраця досить успішна. Більше того, я вважаю, що це - нове покоління, яке справді дбає про майбутнє України. А Ігоря Палицю та його Фонд «Новий Луцьк», очолюваний Олександром Товстенюком, я розглядаю як партнерів, які готові допомагати університету.

– Однак вас зможуть звинуватити у залежності від тих чи тих структур або людей…

– Найкращий керівник бюджетної установи – той, який уміє плідно працювати і з бізнесом, і з владою. Але в жодному разі він не має бути від них залежний. Будь-яка залежність породжує параліч адміністративної дії. Тому всі свої зв’язки слід використовувати у межах закону і здорового глузду. Зрештою, університет – це ж не приватна структура. Це освітня установа, яка, своєю чергою, має допомагати і комунальним підприємствам міста й області, працювати і з промисловими підприємствами, наші науковці, студенти й випускники мають отримати максимум умов для самореалізації. Від того буде суспільна користь. Ясна річ, без старань і зв’язків керівництва вишу тут не обійтися. Буду намагатися залучати усіх зацікавлених до співпраці, бо вважаю, що це один з інструментів розвитку. Спільні проекти, партнерство, фінансова підтримка, міжнародна співпраця – це наше майбутнє. Адже головна мета – якість і конкурентоспроможність нашого випускника не лише в Україні, а й за її межами.

– Ставши ректором, очевидно, матимете обмаль часу на депутатську діяльність. А на носі знову місцеві вибори…

– Навряд. За останні роки я мав дуже багато додаткової роботи в університеті, і усе встигав. Та й у своєму виборчому окрузі №16, це район школи №23 й ЖКП №7, маю хороших помічників. Проблеми округу триматиму на пульсі.

А ось ігнорувати місцеве самоврядування в жодному разі не можна. Зараз ця вертикаль посилюється, у процесі децентралізація. А хто, як не еліта освітніх установ, здатна підсилювати якість місцевого самоврядування? Безумовно, я не проти балотування, я навіть хочу, аби працівники ЛНТУ були активними на виборах. Це буде тільки на користь університету.

«ОЧІКУВАВ ПЕРЕМОГИ У ПЕРШОМУ ТУРІ»

– Як вам далися вибори ректора? Після першого туру, мабуть, хвилювань було менше…

– Другий тур був навіть важчий, хоча лишилося всього два претенденти. Але у першому турі я здобув 40% голосів виборців, а це аж ніяк не понад 50%, потрібних для того, аби перемогти. Зізнаюся, я все-таки очікував отримати перемогу в першому турі. Тому особливої радості від такого результату не було. Адже попереду чекало серйозне випробування. Хвилювання тільки посилилося. Та за кілька днів я збагнув, що чимало університетських виборців не налаштовані проти мене, просто значна частина підтримала тих шанованих людей, які так само балотувалися.

Загалом було восьмеро кандидатів, окрім мене і Зоряни Герасимчук, чимало голосів отримали і Валентин Талах, і Сергій Пустюльга, і Володимир Дідух. Тому моя перемога – це спільна перемога команди, з якою я йшов на вибори. І щойно приступлю до повноважень, то обов’язково вислухаю усі пропозиції і побажання й інших кандидатів з приводу подальшої діяльності вишу. Тому що ми маємо працювати цілим колективом. Кожен на своєму місці. А той, хто намагатиметься перешкоджати, навряд чи залишатиметься у стінах нашого закладу.

– Це означає, що ви маєте повноваження звільняти підлеглих?

– Не зовсім так. Якщо закінчується контракт, то це не означає, що ректор може сказати «до побачення». Є колектив, який має право висловити свою думку. І є основа вишу – студентство, яке так само може і має впливати. У нашому університеті головним має бути студент. Бо саме заради студентів ми працюємо. Вони мають здобувати гарну освіту і заодно бачити, що їхню думку враховують. Усе для студента, а не студент для вишу. Таким є моє бачення співіснування зі студентством. Благо, студентський актив у нас потужний і задіяний навіть улітку.

– Які люди стануть вашими заступниками? Чи працюватиме з вами Зоряна Герасимчук?

– Насправді дуже складне питання. У країнах із розвинутою демократією після перемоги нової команди стара мала би сама піти у відставку. Навіть якщо йдеться про освітній заклад. Це нормальна практика. Я особисто саме так вчинив би на місці людей, які нині перебувають на керівних посадах у ректораті. Наразі доведеться ухвалювати кадрові рішення тільки у юридичній площині. Безумовно, хотілося б радикально оновити всю адміністративну вертикаль вишу. Спочатку будемо радитися, а далі шукатимемо шляхи порозуміння.

Оскільки нині усі пішли у відпустки, то звільнити я нікого не можу. Для цього мають бути вагомі підстави. До слова, нині закінчуються контракти у двох деканів – Тараса Божидарніка і Руслана Кузнєцова. А у інших деканів контракти продовжуються, і жодних підстав переглядати їх немає. Так, можна провести структурну реорганізацію вишу, але перш ніж ухвалювати якісь радикальні рішення, треба добре все проаналізувати. Усі зміни мають відбуватися в інтересах університету.

А стосовно Зоряни Вікторівни, то я ще не мав нагоди поговорити з нею про її майбутнє у виші. До мого призначення вона формально виконує обов’язки ректора.

– А після того, як вас офіційно призначать, Зоряна Герасимчук повернеться на посаду першого проректора?

– У неї контракт до 2020 чи 2021 року. Якщо у неї буде добра воля, то я буду вдячний їй за розуміння. Якщо ж піти з посади вона не захоче, то будемо виходити з того, які можливості для кадрових ротацій ми маємо і яким чином можна будувати співпрацю.

А взагалі ми проведемо аналіз адміністративної ефективності, фінансової діяльності, можливо. Та не лише щодо згаданої посади. Можливо, доведеться провести цілісний фінансовий аудит. Хоча останнім часом за нас так взялося КРУ, що мені достатньо буде їхнього висновку. На основі таких експертних даних будемо вирішувати, чи на місці люди, чи ефективно працювали і чи щось потрібно змінювати.

Наголошу: з морально-етичної точки зору, усі проректори й декани, і навіть усі завідувачі кафедр мали б написати заяви. Мала би відбутися певна люстрація. Звісно, це не означає, що всіх треба звільнити. Але переглянути кожного треба.

– Які нині гарячі питання вам доведеться розв’язувати? Над чим передусім працюватимете?

– Зараз мене непокоїть вступна кампанія. Нам потрібно докласти максимум зусиль, аби заповнити бюджетні й платні місця, а також закласти фундамент для підготовки успішного випускника.

До зими маємо багато встигнути, аби покращити інфраструктуру. Не може бути такого, щоби два зимові місяці університет був «законсервований» і простоював через брак коштів на комунальні витрати. Адже погіршується якість підготовки. Звісно, ситуація була вимушена. Але надалі такого не має бути. Нині у нас тривають перемовини з бізнесом з приводу побудови альтернативної котельні, заміни вікон. Ми підрахували: якщо перейдемо на альтернативне опалення, то матимемо 1,8 мільйона гривень економії. Цих коштів нам вистачить, щоби повністю замінити вікна. Я мушу забезпечити комфортні умови для роботи і навчання, в жодному разі не можна мерзнути в аудиторіях. Не має простоювати спорткомплекс із басейном. Наведемо лад із туалетами, покращимо систему харчування. Це пріоритетні речі.

– На Львівській політех має непогану інфраструктуру, але територія зовсім не використовується. Порадуєте студентів якимись змінами?

– У нас вже є бачення розвитку студмістечка. Хочемо, аби студент у теплу пору року відпочивав на території, зелена зона у нас велика. Гадаю, за два роки ми зможемо усіх приємно здивувати. А вже до початку навчального року спробуємо зробити, аби всюди був вільний доступ до інтернету.

– Якісь новації у навчальному процесі будуть?

– Очікуються певні зміни щодо планування навчального процесу. Тому що відтепер маємо серйозні зміни на рівні Міносвіти. Виявилося чимало трансформацій щодо галузей знань, напрямків підготовки. З 1 вересня ми маємо все це враховувати. Це буде значна ротація в напрямку кафедр, факультетів. Роботи надзвичайно багато. Відпустка мені не світить, хоча з 14 липня за планом я мав би відпочивати. Та тепер працювати мені хочеться як ніколи.

Довідка.

Петро Петрович Савчук народився 16 липня 1971 року в селі Духові Кременецького району Тернопільської області. Навчався у Горинській середній школі, Кременецькому педагогічному училищі за спеціальністю «Викладання праці та креслення в неповній середній школі», Тернопільському державному педагогічному інституті за спеціальністю «Праця і технічна творчість», в аспірантурі Тернопільського державного педуніверситету, Луцькому національному технічному університеті за спеціальністю «Управління інноваційною діяльністю».

Працював різноробочим 1-го відділення радгоспу імені Котовського Кременецького району Тернопільської області, керівником технічного гуртка при радгоспі, керівником технічних гуртків Старопочаївської ЗОШ І-ІІ ступенів Кременецького району, асистентом, старшим викладачем, доцентом кафедри матеріалознавства та обробки металів тиском Луцького національного технічного університету, директором Волинського інноваційного центру передачі новітніх технологій при Волинському обласному фонді підтримки підприємництва на умовах сумісництва.

Є доктором технічних наук, професором, автором понад 130 наукових публікацій та 26 патентів на винаходи й корисні моделі України.

Голова правління громадської організації «Волинська асоціація вчених та інноваторів».

2010 року обраний депутатом Луцької міської ради в мажоритарному окрузі від ВО «Батьківщина». Є членом депутатської групи «Новий Луцьк», заступником голови постійної комісії з питань торгівлі, послуг та розвитку підприємництва.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 31
Іван Показати IP 21 Липня 2015 16:14
Якось некрасиво. Хай краще скаже як через 5 років покровителі зміняться і він програє вибори, то звільниться з університету сам і поїде на своє Тернопілля? Чи буде триматися, що й не видереш звідси?
Анонім до Іван Показати IP 21 Липня 2015 17:35
зоряна. все .програла піди тихенько і не скигли......
я до Анонім Показати IP 22 Липня 2015 18:10
Що, Петю , страшно, коли тобі в спину дихає такий опонент як Зоряна! Не доріс?! Нищити легше, ніж будувати! Старт береш з нищити! Тебе на це фонд найняв?! Тай команду собі підібрав - чим продажніше тим краще! Немає чим хизуватися! А Божидарник починав і все своє життя присвятив щоб будувати і нікого не гнав з посади для того щоб чогось досягти!!!!! Лише гуртував! З ворогів друзів робив! А ти слабак! Тому шукаєш лише як знищити! На дурне хоч запали!
вічний студент Показати IP 21 Липня 2015 17:30
Савчук - недалекий хлопчина. Особливого розуму там немає. Повезло, тому що лава справді вчених людей порожня. Вичерпала себе.
Петро Показати IP 21 Липня 2015 17:36
Звичайно, що триматиметься, а то як же, як звикнеш жити добре, то потім дуже важко звикати до буденного життя...
ЗМІ Показати IP 21 Липня 2015 17:38
А чи буде ректор тримати на посаді декана Тарасика? Лінивого, нечитаючого, тупака, просто дядька. Ця людина зайва у вузі. Це порожній пакет з-під кефіру в кріслі декана.
АНОНІМ до ЗМІ Показати IP 21 Липня 2015 22:20
Не всі так думають про Тараса, я його знаю як розумну, порядну людину і такої думки багато людей, можете запитати у випускників його факультету.
Юлія до АНОНІМ Показати IP 21 Липня 2015 23:59
Підтримую. Він чудовий декан і дуже віддається цій роботі.
шок Показати IP 21 Липня 2015 17:56
Люстрація. Гм. Хай сам себе для початку люструє. Натяк в статті ясний-вимете він тих хто його не підтримував
:-) Показати IP 21 Липня 2015 18:03
Всі почули: "Наголошу: з морально-етичної точки зору, усі проректори й декани, і навіть усі завідувачі кафедр мали б написати заяви"
міша Показати IP 21 Липня 2015 18:05
говоримо савчук - думаєм фонд, говоримо фонд - думаєм савчук
Апонент до Міши до міша Показати IP 28 Липня 2015 15:11
Якщо так все просто, то не заздри? попробуй сам, може ів тебе вийде,а то жовчу захлибаєшся
л Показати IP 21 Липня 2015 18:33
З етичних міркувань. Насмішив. Не є вірним робити чистку тих хто усе життя присвятив роботі в університеті. Звісно є хапуги ще ті. Але я сама закінчила цей університет. І моду сказати, здати було можливо коли ти мав знання. А чистити, щоб поставити молодого і зпвзятого. Це не той випадок. Навчити може людина з досвідом, а не людина з вулиці.
голос політеха Показати IP 21 Липня 2015 19:27
дайте студенству проголосувати то будете знати що воно про вас думає!
дідо Показати IP 21 Липня 2015 19:39
Замінить всіх; зробить свою молоду креативну команду : тільки в такому випадку в нього щось получиться! Команду Зоряни геть!
місто Л Показати IP 21 Липня 2015 21:18
нехай об'єднають два факультети на Ковалевській, зроблять один економічний, і гонять ту стару бландінку , скільки може вже жерти людей!!!!
Дана Показати IP 21 Липня 2015 22:37
Тарас тупить конкретно. ......який з нього декан ......тупица з тупіц......до покойного тата ой як далеко........Тарас .....піди сам.....не позор сімю....
студент Показати IP 22 Липня 2015 01:27
Тарас нормальний декан, не треба гнати, або факти пишіть.
Лучанин Показати IP 22 Липня 2015 09:21
Те, що Петро Петрович людей на керівних посадах буде змінювати - то це однозначно... Бо при старій команді він буде як ВЕСІЛЬНИЙ генерал... Тому дорогу потрібно давати молодим і амбітним... У вузі є багато толкових молодих викладачів, що можуть ЯКІСНО працювати та виконувати поставлені перед ними задачі, а не просто приходити на роботу і чекати завершення робочого дня ... Тоді й будуть нові звершення та досягнння ... Подивіться на держзамовлення - тенденція не хороша, тому весь баласт - під ніж ....
депутат Показати IP 22 Липня 2015 09:39
Ми всі ДОБРЕ памятаємо хто і як дозволяв чи не дозволяв проводити агітації ...
випускник політеху Показати IP 22 Липня 2015 11:31
Спочатку у ВУЗі подолайте корупцію, наш політех самий "дорогий" ВУЗ. Студентське брацтво створіть сайт "хто скільки бере..."
Випускник політеха 2 до випускник політеху Показати IP 28 Липня 2015 15:17
Це жах, яка корупція? Ні стида ,ні совісті,ні простих життєвих цінностей? Починаючи з лаборанта і закінчуючи проректорами.На той світ не заберете, там нічого не треба,а Бог все бачить.?
випускник економічно Показати IP 22 Липня 2015 11:51
Давайте. .. почнемо з мого бувшого факультету...
викладач Показати IP 22 Липня 2015 12:32
Ага....з кафедри дизайн почніть. Там ще досі ліплять з паперу коників, щоб вчити студентів Фотошопу та 3 д максу.
lntu Показати IP 22 Липня 2015 16:07
На рахунок об'єднання факультетів то якщо немає 1000 студентів то він самостійним не може бути і його потрібно об'єднувати...така інформація була в останній рік як на посаді бувТабачник... Можна взяти за основу. ..
виборець Показати IP 22 Липня 2015 18:24
Кожен йшов на вибори з надією на певного кандидата. І якщо голоси розділились між двома ,то це не означає, що другу половину виборців треба вимести з вузу! Де та демократія? І кому треба робити люстрацію після таких закликів до розправи?
працівник Показати IP 22 Липня 2015 20:39
Цікаво буде вийти на роботу після відпусток. ..
олесь до працівник Показати IP 22 Липня 2015 22:45
всю гниль, яка тільки те робила що починала і заакінчувала робочий день в кабінетах божиків - треба гнати геть
Віра до олесь Показати IP 28 Липня 2015 14:50
Я 100% згідна з Вами,бо навчалась в цьому вузі, і бачила,хто чим дихав? За з/п всі віли побудували, машини покупляли?Талах ,рильце не впушку?
Сергій Показати IP 23 Липня 2015 09:22
Да...неоднозначна ситуація. Колись давно пересікаючись особисто з Петром, знаю що він є хитра, нагла, часто брехлива людина, але одночасно і трудолюбива, активна, цілеспрямована і розумна. А чим не коктейль, випивши якого можна не лише вп'яніти, а й побачити перспективи розвитку, як кажуть, кращого майбутнього. Вважаю, що те, що він говорить - мінімум половину мусить зробити і зробить, бо така він людина, а половина - це і так грандіозні зміни в університеті (половина не мається на увазі заміна усіх деканів і завкафедр :)) Удачі ПП!
Лучанин Показати IP 28 Липня 2015 14:46
Замінити всю керівну ланку , яка працювали при Божидарніку.Геть!Цей Талах-хапуга ненаситна, з супругою,синок Божидарника,Зоряна і все їхнє кодло. Вони вже краю небачать хабарям. Дайте дорогу новим, розумним, інтелектуальним. На це пристаріле "кодло" хабарників вже противно дивитися .

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus