USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

27 грудня: події, факти, дні народження

27 Грудня 2013 00:01
День народження 27 грудня відзначає колишній народний депутат України, волинянин Віктор Олійник (на фото).

«ВН» вітають його зі святом та зичать доброго здоров’я, достатку й оптимізму.

Цього дня виповнюється 78 років з дня народження відомого на Волині журналіста, багаторічного головного редактора газети «Волинь» Полікарпа Шафети.

За православним календарем 27 грудня іменини відзначає Микола.

Хроніка «ВН»:

Торік у Луцьку відкрили новий дитячий садок.

Два роки тому міський голова Луцька Микола Романюк висловився проти розміщення пам'ятника Степану Бандері біля РАЦСу.

Три роки тому луцькі депутати перекроїли бюджет.

А 27 грудня 2009 року в Ягодинській митниці запевняли, що з українського боку україно-польського кордону черги відсутні.

Народилися:

27 грудня також народилися німецький астроном, що відкрив закони руху планет, Йоганн Кеплер, український гетьман Богдан Хмельницький, український історик Микола Бантиш-Каменський, французький хімік і бактеріолог, основоположник сучасної мікробіології та імунології Луї Пастер, англійський учений, засновник аеродинаміки Томас Кайлей, бандурист-віртуоз Василь Ємець, українська балерина і педагог Антоніна Васильєва, український науковець Василь Маркусь, український педагог Євгенія Кучеренко, український письменник-прозаїк Петро Гандзюра, російський купець, меценат, засновник Третьяковської галереї Павло Третьяков, кобзар-диригент Володимир Божик, український актор Віталій Розстальний, радянська гімнастка, 9-разова олімпійська чемпіонка, найбільш титулована спортсменка світу Лариса Латиніна, німецька кіноакторка Марлен Дітріх, російський актор Еммануїл Віторган, французький актор Жерар Депардьє, російський режисер, актор, сценарист Сергій Бодров, російський юрист, активний учасник ігор «Що? Де? Коли?» Михайло Барщевський, українська співачка Альона Вінницька.

Сталося:

1929 — Сталін проголошує політику «ліквідації куркульства як класу».

1932 — Постанова ЦВК і РНК СРСР про введення в СРСР єдиної паспортної системи та «обов'язкового запису паспортів». Селяни паспортів не отримали, через що фактично перетворилися на кріпаків; з'явився додатковий привід для переслідування мандрівних кобзарів.

1932 — В розпал Великої депресії в Нью-Йорку відкрився найбільший у світі театр мистецтв «Radio City Music Hall», розрахований на 5945 місць.

1945 — У Нью-Йорку представники 28 країн підписали угоду про створення Міжнародного валютного фонду. Перші фінансові операції МВФ розпочав 1 березня 1947 року.

1959 — Від семи поштовхів землетрусу на півночі Туреччини загинуло більше 50 тисяч чоловік, сотні тисяч жителів провінцій Ерзінджан, Сівас і Самсун втратили житло і протягом всієї зими потерпали від лютих морозів, що часом досягали 30-ти градусів.

1978 — Король Іспанії Хуан Карлос I після національного референдуму затвердив нову демократичну Конституцію — першу за попередні 50 років.

1979 — Радянські військовики вбили президента Афганістану Хафізулу Аміна.

1979 — За рішенням керівництва СРСР 75-тисячний контингент радянських військ увійшов на територію Афганістану.

2008 — Під кодовою назвою «Литий свинець» в Секторі Газа почалась антитерористична військова операція ізраїльської армії проти ХАМАСу.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus