USD 26.60 26.75
  • USD 26.60 26.75
  • EUR 29.55 29.75
  • PLN 6.60 6.73

Фініш Томос-туру: що пішло не так і чому Порошенко припинив їздити Україною

Не проїхавши з «гастролями» і третини із запланованих 17 областей, Петро Порошенко призупинив так званий «Томос-тур».

Причиною цьому могли стати обурення українців стосовно піару на темі релігії і неприємні «нюанси», які виникали, чи не в кожній поїздці.

Тур не задався ще до його початку

Поїздки Порошенка з Томосом про автокефалію української церкви не задалися ще до його початку. Першим містом в програмі мав стати Луцьк, проте за тиждень до візиту в мережу «злили» копії розпорядження очільника Волинської ОДА Олександра Савченка, який вимагав забезпечити явку масовки для візиту зі всіх районів області – загалом близько 2,5 тис осіб.

Таких візитів для агітації виборців в Адміністрації Президента, як повідомляли в ЗМІ, планували 17. Ще до їх початку «гастролі» охрестили «Томос-туром» і надали розголосу в ЗМІ. Ймовірно, через зіпсовану підготовку Порошенко відміняє візит до Луцька та починає тур з Рівного.

Що пішло не так

На Рівненщині все проходить як по маслу. Люди радіють історичній події - отриманню автокефалії українською церквою, Томос вперше привезли саме в цю область. Наступною на черзі стала Вінничина, а затим – Волинь. Але тут програма дала збій.

Громадські спостерігачі фіксують звезення масовки, в тому числі на шкільних автобусах. А сам Порошенко втрапляє у відразу дві неприємні ситуації: вибиває з рук блогера телефон, коли той намагається задати питання, а згодом мережу облітає фото, де у луцькому соборі Порошенку жінка поважного віку цілує руку. Через це фото Порошенка навіть порівнюють з Януковичем.
«Гражданскіх – атсєчь» і «постав свічку – попустить»

Проте Петра Олексійовича вже не зупинити. Він настільки входить в роль чи то проповідника, чи релігійного діяча, що під час візиту в Черкаси на запитання місцевого підприємця про те, коли президент почне боротьбу з корупцією, Порошенко називає його «москальським провокатором» і радить «поставити свічку, щоб попустило».
У Білій Церкві, де запланували урочистості з нагоди зустрічі військових 72-ї бригади, Порошенко втрапляє в ще один скандал. В мережу потрапляє відео, де Порошенко російською мовою віддає наказ відтіснити від нього людей, аби він йшов серед воєнних. Ймовірно, для того, аби овації і вигуки привітань від людей своїм захисникам він міг прийняти і на власний рахунок.

«Гражданскіх – атсєчь, підтягнути особовий склад, я йду серед особового складу», - говорить Порошенко.
У коментарях під відео користувачі зазначають, що «оскільки військові повернулися ще за 3 дні до приїзду Порошенка, то їх для цього сюжету знову посадили у вагони потягу і нібито зустрічали. «Гражданську» масовку з навколишніх сіл звозили по 600 грн».

Підливає масла у вогонь блогер Анатолій Шарій, якого Порошенко звинувачує в роботі на Росію. Той платить по 15 тисяч гривень всім, хто на камеру запитає президента про те, чому він переслідує Шарія. Чи не в кожному місті знаходяться охочі, які частіше за все безкоштовно задають незручне питання, на яке Порошенко не хоче відповідає. Ніби і дрібниця, але святковий настрій такі речі гаранту, очевидно, псують.

Реакція заходу і українців

Порошенко втрачає відчуття міри. З часом «Томос-тур» та постійна самореклама за рахунок церкви починає грати проти президента, а історична і важлива для України подія, здобуття незалежної церкви, нівелюється передвиборчим піаром на цій темі.

Передвиборчі релігійні гастролі помічають і на заході. Німецький журнал Der Spiegel пише, що «Томос-тур» Порошенка – це спроба врятувати провальні рейтинги гаранта. «Український президент Порошенко у виборчих перегонах. Тепер йому допоможе лише Бог», - йдеться у заголовку статті.
Всі поїздки фінансуються з державного бюджету, що коштує українцям десятки мільйонів гривень. Голова організаціі «Майдан закордонних справ» Богдан Яременко наголошує, що повноваження і функції президента, гарантовані конституцією, не надають йому право їздити країною, щоб демонструвати, показувати, оспівувати, молитися, інформувати про томос для Православної церкви в Україні. Мовляв, тема релігії, духовного, культурного розвитку цілком – поза компетенцією президента.

Ту ж думку висловлює журналіст Дмитро Гнап. За його словами, в країні офіційно стартувала виборча кампанія, а Порошенко бере в ній участь не у вільний від роботи час. Відвідування президентом регіонів в рамках «Томос-туру», зазначив Гнап, належать до робочих поїздок, тому оплачують їх українці.

«Скільки на це може витрачатися коштів? Десятки мільйонів гривень. Адже главу держави супроводжує великий ескорт, в загальному 200 держслужбовців. Крім того, до президентського «Томос-туру» залучаються і тисячі працівників бюджетної сфери, які могли б займатися своєю роботою, а замість цього їх мобілізують для участі в молебнях з президентом», – каже Гнап.

To be continued?

Як повідомляють ЗМІ, в АП, після відвідин 6 областей України, «Томос-тур» вирішили тимчасово згорнути. Адже попри безкоштовну агітацію такі заходи несуть і репутаційні втрати для гаранта. Проте до кінця президентських перегонів – менше двох місяців, а тому однозначно стверджувати про те, що Порошенка поруч з хоругвами українці не побачать – не варто.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу
Реклама
Loading...
Коментарів: 16
українець Показати IP 5 Лютого 2019 20:30
Нічого вже тобі Петре не допоможе! Не трать куме сили,спускайся на дно!!!
Волинянка до українець Показати IP 5 Лютого 2019 21:01
Перестав, тому що в кандидати пішов. Пупкін тобі кум, українець ти липовий
К.лучанин до Волинянка Показати IP 5 Лютого 2019 22:26
Вибирай слова, грамотійко! Українець не може бути ЛИПОВИМ!Липовим може бути мед."Кожен українець - це "троїсті музики" : одне думає, друге каже, третє робить." -хто це сказав, знаєш? Підказувати не буду, лише скажу що це відомий УКРАЇНЕЦЬ. А пісня ПЕТРА вже відспівана!!!
Людмила до українець Показати IP 10 Лютого 2019 16:13
і взагалі ст 35 Конституції:Церква і релігійні організації в Україні відокремлені від держави, а школа - від церкви. Жодна релігія не може бути визнана державою як обов'язкова. то чому президент вплутується в церковні справи?
Вова Показати IP 5 Лютого 2019 22:42
Ага ! Він мабуть залишає блище до виборів приїхати і себе агітувати!
Житель Показати IP 6 Лютого 2019 08:07
Цікава ваша позиція ВН. Почитайте ваші статті,коли він ішов у президенти і коли ним став кращого не було. Оприділіться. Я не за пороха.
Сніговик Показати IP 6 Лютого 2019 08:13
А чим можуть похвалитися опоненти? Тільки скандалами і обыцянками. Порошенко ще непоганий варіант, якщо взяти до уваги його найближчих переслідувачів у рейтингу. На жаль, поки альтернативи немає, треба іти курсом який обрали після Майдану. Інакше жертви будуть марними а 5 років викинутим у трубу. Росія чи Європа. У нас 2 напрямки. Самим не вижити. А Томос - це один із інструментів боротьби за справжню незалежність від Кремля, Путіна, Кіріла.
555 до Сніговик Показати IP 6 Лютого 2019 08:52
Взагалі не варіант А 5 років не в трубу а в ж@пу пішли де недоторканість зняли ?
Юра Показати IP 6 Лютого 2019 08:37
Це жовта преса !! Ця стаття теж замовлена!!!!)))))
Лана Показати IP 6 Лютого 2019 10:17
Гарант став у 82 рази багатшим, а ми стали біднішими. Великим олігархам, наприклад, Ахметову дозволялось усе, грабувати український народ, торгувати самому і йому "на крові". А 8 200 добровольців за сфабриковані справи сидять по тюрмах. І це ті, які першими, не за обіцяні землі і пільги пішли захищати Україну. А ще 20 000 під слідством. Це мабуть за те, що не здали країну і вистояли. Кругом розвели хабарництво і корупцію, не можна знайти правди і добитись справедливості. Пенсіонери не живуть, а виживають. Смертність перевищила народжуваність. Єдине добре, це Томос, тому, що в країні повинна бути своя, незалежна церква і мова. І це велика заслуга Філарета, який надоумив гаранта.
Пильний до Лана Показати IP 6 Лютого 2019 13:35
А що ви особисто робите, щоб країна мінялася? Президент у нас за конституцією - представницька посада, що займається зовнішньою політикою. Мене зовнішня політика повністю влаштовує: ми віддаляємося від Москви, у нас введений безвіз із багатьма країнами світу. Кому не подобається в Україні - той може вільно пересуватися світом і обирати собі краще майбутнє. Корупцію в країні неможе побороти одна людина. Це треба робити всім. а не так, що виступати проти корупції, але як треба щось вирішити, то дзвонити куму чи шукати кому дати на лапу, "віддячити". Починайте з себе і все в нас буде добре. Не скигліть!
Лучанин до Пильний Показати IP 6 Лютого 2019 17:19
1. "Починайте з себе..." що можуть почати тисячі пенсіонерів на пенсію в 40 доларів? 2. Кожний повинен заматись своїми справами. Якщо ви наймете сантехніка для встановлення унітазу, а він погано виконав роботу, ви мабуть, не будете йому оплачувати роботу і вам буде дивно чути у відповідь: "А що зробили ви, що поставити цей унітаз? Почніть з себе і не скигліть". І ціль зовнішньої політики не у віддалянні чи в приближенні до когось, а в налагодженні стосунків таким чином, щоб добробут населення від цього зростав. І який зміст віддалення від Москви? Щоб російський газ купувати в Європі? Чи щоб експорт української продукції в Росію знижувався, а імпорт російської в Україну збільшувався? В Україні зараз негативне сальдо по торгівлі з Росією.
К.лучанин до Лучанин Показати IP 6 Лютого 2019 18:36
Лучанине! Погоджуюсь із Вашою позицією на 100%. Дохідливо пояснили порохоботу! Я вже давно помітив таку відмазку " Починайте із себе.." Вона лунає і в ЗМІ часто. Тобто перекладають вину влади на самих же громадян. Колись один гуморист сказав : " Пионер , помни, ты за все в ответе"- це він тоді надсміхався над КПРС. Я , так само як і Ви оцінюю владу по добробуту населення. А влада зробила Україну найбіднішою країною Європи. Знаєте, політики приходять і відходять. Ми і цих бариг переживем, але хотілось би меншими втратами.
Анонім до Лучанин Показати IP 8 Лютого 2019 21:11
А що робили ті пенсіонери все життя до пенсії,що,чому за все життя не почали?!?!?Що вже зараз починати за 40 доларів..
Петр Ларин Показати IP 6 Лютого 2019 23:22
Отец Мой ищет себе поклонников в Духе и Истине а не томасе или кресту- Иисус!
Олександр Показати IP 7 Лютого 2019 21:31
Московська церква із окупованого Криму передала терористам на Донбасі озу Спарта ікону. Питання, чи треба нам Томос?

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Loading...
Система Orphus
Яндекс.Метрика
Ukr.net: Автобазар http://avtosale.ua/. Свіжі новини України і світу в режимі реального часу на Укр.нет. Фільми в кінотеатрах на KINOafisha.ua. Телепрограма на TVgid.ua.