USD 39.73 40.00
  • USD 39.73 40.00
  • EUR 39.70 40.00
  • PLN 9.76 9.92

10 листопада: свята, події, факти. День бухгалтерії та День вишивальниць

10 Листопада 2021 00:00
Сьогодні – Міжнародний день бухгалтерії. Вперше свято було впроваджене у 1972 році під назвою День бухгалтерської кар’єри. 1976 року цю назву замінили сучасною.

Також на 10 листопада припадає Всесвітній день науки та Всесвітній день молоді і Міжнародний день патології (International Pathology Day).

У світі відзначають Міжнародний день вишивальниць. Його започаткували зовсім недавно – у 2013 році. А дата обрана зовсім не випадково. Саме в цей день вшановують пам’ять святої Параскеви Іконійської, яка вважається покровителькою праці вишивальниць.

10 листопада у православних християн день пам’яті святої і великомучениці Параскеви П’ятниці (Іконійської). Народилася в Іконії (Мала Азія) в III столітті в християнській родині. Після смерті своїх батьків вела тихе і скромне життя, постійно молилася і опікувалася над знедоленими. Численні люди, дивлячись на її богоугодне життя, наверталися до християнської віри. Через це на неї розлютилися жерці, які кинули її до в’язниці. У той час до Іконії прибув новий намісник імператора, який повинен був мучити християн. До нього привели Параскевію, яка відразу визнала свою віру. За це її довгий час жорстоко карали. Свята жінка не витримала тортур.

Католицька церква згадує 10 листопада святого Льва I, який був 45 папою Римським (з 440 до 461 року).

Іменини святкують Максим, Іван, Геогрій, Афанасій, Микола, Арсеній, Наум, Кузьма, Нестор, Терентій, Степан (Стефан), Анна (Ганна), Параскева (Параска), Неоніла.

10 листопада народилися німецький релігійний та громадський діяч Мартін Лютер, французький композитор Франсуа Куперен, англо-ірландський письменник, поет і драматург Олівер Голдсміт, визначний німецький поет, філософ, історик і драматург Йоганн Фрідріх Шиллер, англійський астроном, один із піонерів застосування блінк-мікроскопа в астрономії Роберт Ейтон, авіаконструктори Андрій Туполєв та Джон Кнудсен Нортроп, визначний радянський зброяр Михайло Калашников, англійський актор Річард Бартон, італійський композитор, аранжувальник, диригент Енніо Морріконе, американський кіноактор Рой Шнайдер, англійський письменник-лібретист Тім Райс, волейбольний тренер Юрій Клещов, німецький кінорежисер Роланд Еммеріх («Патріот», «Годзілла», «Післязавтра»), український джазмен Олексій Коган, ірландський автогонщик Едді Ірвайн, футболісти Єнс Леманн та Сергій Овчинников, український піаніст Павло Ігнатьєв, російська телеведуча Тіна Канделакі, американська кіноакторка Бріттані Мерфі («Місто гріхів», «Молодята»).

Події

1708 – поголовне винищення населення та цілковите зруйнування міста Батурина російським військом.

1723 – за наказом царя Петра І в Петербурзі заарештували Павла Полуботка, чернігівського полковника, наказного гетьмана Лівобережної України (1722–1724). Був ув’язнений у Петропавлівській фортеці, де й помер.

1764Катерина ІІ скасувала гетьманство, передавши всю повноту влади в Україні президенту Малоросійської колегії Петру Рум’янцеву.

1928 – у Києві відкрито будинок-музей Тараса Григоровича Шевченка.

1948 – вийшов Указ Президії ВС РСФСР «О выделении города Севастополя в самостоятельный административно-хозяйственный центр». Згодом в поточних документах СРСР Севастополь (разом з Кримом) став частиною УРСР, зокрема вся його адміністративна, господарча та партійна ланка підпорядковувалася Сімферополю та Києву.

1955 – у Севастопольській бухті стався вибух під флагманським кораблем Черноморського флоту лінкором «Новороссийск», який за 2 години 45 хвилин потонув. Загинуло 609, поранено 139 моряків.

1970 – запущено космічну станцію «Луна-17», котра через тиждень здійснила посадку на Місяць і доставила перший радянський самохідний пристрій «Луноход-1».

1993 – групою сектантів «Білого братства», очолюваного Мариною Цвигун (Марія Деві Христос) та Юрієм Кривоноговим (Іоанн Свамі), було проголошено «кінець світу» та захоплено київський Софійський собор з метою масового самознищення. Міліція затримала сектантів, що поклало край діяльності «Білого братства» та викликало низку самогубств прихильників секти в Україні та країнах СНД.

2004 – Центрвиборчком оголосив остаточні результати першого туру виборів президента України: Віктор Ющенко набрав 11 125 395 голосів (39,87 %) Віктор Янукович набрав 10 969 579 голосів (39,32 %). Другий тур голосувань призначено на 21 листопада 2004.

2004 – вийшов Firefox 1.0.

2009 – було запущено перший гідроагрегат Дністровської ГАЕС.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus