USD 39.50 39.82
  • USD 39.50 39.82
  • EUR 39.65 39.95
  • PLN 9.76 9.90

26 квітня: свята, події, факти. Річниця трагедії на ЧАЕС та перше видання «Кобзаря»

26 Квітня 2021 00:00
26 квітня світ відзначає Міжнародний день інтелектуальної власності, Міжнародний день пам’яті про Чорнобильську катастрофу, Міжнародний день варіння картоплі, свято незнайомих людей, День поріднених міст, День вилазок в паралельні світи.

У США святкують День батьків домашніх тварин, День брецеля-кренделя, День «Діти і тварини», День шкали Ріхтера, в Індії – День успішних починань, або Акшая Тритья, у Вірменії – День прикордонника, у Танзанії – День об’єднання, в Туркменістані – Свято ахалтекінського скакуна.

Іменини за православним календарем святкують Артем, Премислав та Хома, Мажена, Марія, Марцеліна, Морена.

Народилися:

Цього дня з’явилися на світ королева Франції Марія Медічі, шотландський філософ, історик Девід Юм, французький художник Ежен Делакруа (картина «Мазепа на коні»), італійський інженер і підприємець, засновник фірми «Альфа-Ромео» Нікола Ромео, комічний актор епохи німого кіно Ерік Кемпбелл, український поет-неокласик, літературознавець, критик і перекладач Микола Зеров, американський фізик і сейсмолог Чарльз Ріхтер (розробив шкалу оцінки сили землетрусів), український режисер, директор драмтеатру імені Лесі Українки Михайло Резнікович, український математик, відомий публіцист, літературознавець, правозахисник Леонід Плющ, український футболіст Олександр Заваров, польська акторка Анна Муха («Список Шиндлера»).

Події

1514 – польський астроном Микола Копернік провів своє перше спостереження за Сатурном. На підставі цього і наступних спостережень він зробив висновок про геліоцентричний принцип побудови Сонячної системи.

1607 – на мисі Генрі (Вірджинія) здійснили висадку перші в Америці англійські колоністи.

1783 – тринадцятилітний Людвіг ван Бетховен призначений музикантом клавішних інструментів придворного оркестру в Бонні.

1795 – Росія анексувала Курляндію.

1828 – Росія оголосила війну Османській імперії.

1840 – з друку вийшло перше видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.

1912 – створено перший в російській і світовій мультиплікації об’ємний мультфільм «Прекрасна Люканіда» (автор фільму В. А. Старевич).

1918 – в Україні розформовані підрозділи «синьожупанників», утворені в Німеччині з полонених українців.

1933 – в Німеччині створено Гестапо (таємну державну поліцію), сформовану на основі політичного і розвідувального відділів прусської поліції.

1945 – Україна увійшла до складу ООН як член-засновник.

1986 – о 1 год. 23 хв. за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства – вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, склала 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році.

1998 – в Г’юстоні (США) барбадосець Рон Кінг провів наймасовіший в історії сеанс одночасної гри в шашки, зігравши з 385 супротивниками і вигравши в усіх.

1999 – Комп’ютерний вірус «Чорнобиль» ушкодив, за різними оцінками, до півмільйона комп’ютерів по всьому світі.

2001 – ВОІВ встановила Всесвітній день інтелектуальної власності.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus