USD 39.60 39.90
  • USD 39.60 39.90
  • EUR 39.65 39.90
  • PLN 9.72 9.88

Новонароджених в Україні безплатно перевірятимуть на 21 рідкісну недугу

26 Жовтня 2022 14:22
В Україні з жовтня ввели безкоштовний неонатальний скринінг новонароджених на 21 спадкове захворювання.

Про це повідомив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко, передає УНІАН.

"Раніше новонароджених українців безоплатно перевіряли на 4 спадкові хвороби – гіпотиреоз, фенілкетонурія, адреногенітальний синдром, муковісцидоз. А вже з жовтня загальна кількість орфанних метаболічних хвороб, які включені до скринінгу новонароджених в Україні, складає 21 захворювання", – зазначив він.

За інформацією міністра, забір крові проводять у перші 48-72 години життя немовляти та передають на дослідження до створених сучасних центрів неонатального скринінгу. Якщо в немовляти раптом виявлено відхилення від нормальних показників, про це повідомляють батьків та призначають подальші дослідження чи лікування.

"Така діагностика врятує багато життів нашого майбутнього покоління, не кажучи вже про його якість життя, адже рання діагностика – майже завжди головний крок для найефективнішого лікування", – підкреслив Ляшко.

Читати ще: В Україні стартувала програма розширеної перевірки немовлят на рідкісні захворювання

Він зазначив, що скринінг – це перший крок, а далі відбуватиметься формування мережі центрів орфанних захворювань, завершення переговорів щодо договорів керованого доступу.

"Як наслідок, очікуємо на зменшення ціни лікарських засобів від орфанних захворювань, перегляд та оновлення протоколів лікування від цього виду хвороб", – додав міністр.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus