USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.73 40.00
  • PLN 9.76 9.92

Претензії до патрульної поліції Луцька

18 Березня 2016 12:12
Підвищення рівня злочинності та недостатній громадський контроль – низку зауважень до роботи новоствореної патрульної поліції висунули у громадській раді при облдержадміністрації. Своєю чергою, заступник начальника Управління патрульної поліції пояснив, що не всі висловлені претензії стосуються роботи безпосередньо патрульної поліції.

Про це йшлося під час засідання комісії Громадської ради при Волинській ОДА з питань національної безпеки, оборони, цивільного контролю за діяльністю правоохоронних органів та протидії корупції 17 березня.

Члени комісії розглянули питання «Про відкритість реформованої патрульної поліції перед громадянським суспільством в частині забезпечення безпеки громадян в громадських місцях міста Луцька».

У листі комісії до начальника Управління патрульної поліції у місті Луцьку, який зачитав член комісії Антон Цісарук, йдеться про те, що протягом двох місяців поточного року у Луцьку при значному підвищенні рівня злочинності зареєстрували понад втричі більше злочинів, скоєних в публічних місцях (з 18 до 65). З них розкрито лише 4,або 6,2% від усіх скоєних. Такої неефективної роботи нарядів патрульної поліції, на думку авторів листа, ще не було з часів проголошення Незалежності України. Так, значний суспільний резонанс викликали напади у Луцьку на громадських активістів, членів атестаційної комісії Богдана Климчука та Сергія Чурікова. Злочини були скоєні у публічних місцях у межах маршрутів патрулювання мобільними нарядами патрульної поліції, але їм не запобігли, нічого реально не було зроблено по гарячих слідах і, як результат, до цього часу підозра про їх скоєння нікому не оголошена.

Причиною незадовільного стану, на думку комісії, є перш за все відсутність належної взаємодії і комплексного підходу при використанні наявних сил і засобів між Управлінням патрульної поліції і територіальними підрозділами поліції. Відсутність прямої підпорядкованості Управління патрульної поліції начальнику ГУНП у Волинській області, на думку авторів листа, є невиправданою і шкодить загальній справі забезпечення безпеки громадян. Іншою причиною відсутності позитивного результату із запобігання та розкриття злочинів, скоєних у публічних місцях, є відсутність належного громадського контролю за роботою поліції. Ліквідація громадських рад при ГУНП в областях, мовляв, негативно вплинула на забезпечення реального громадського контролю, а також організацію роботи з вивчення громадської думки, що є основним критерієм оцінки роботи поліції. Закритість у роботі, на думку авторів листа, породжує показуху і відсутність реального результату.


Як приклади, наводять виступ в ЗМІ начальника Управління патрульної поліції щодо виявлення фактів керування транспортними засобами трьома поліцейськими, який «був незрозумілим і таким, що не додає авторитету новоствореній поліції». Поліцейські звільнилися за власним бажанням, а не по негативу, в зв’язку з відсутністю результатів службової перевірки, яку чомусь проводять у Києві, і яка на час звільнення була ще не закінчена.

Інший приклад – те, що громадськості досі невідомі результати службового розслідування за матеріалами, які направила прокуратура до Управління патрульної поліції, за фактом застосування газу поліцейським до сімейного дебошира в присутності малолітніх дітей в одній з квартир по проспекту Відродження. Внаслідок такого застосування, Олександра К забрала швидка, а діти тривалий час лікувалися.

Ці факти, а також результати моніторингу, стали підставою винесення питання на розгляд комісії з метою вивчення громадської думки, напрацювання позитивних рекомендацій та покращення співпраці.

Заступник начальника Управління патрульної поліції у Луцьку Роман Буховець відповів, що інформація про ріст злочинності свідчить про те, що патрульна поліція реагує на всі випадки виникнення правопорушень, фіксує їх, і в подальшому все це реєструється. З початку року патрульними за підозрою у вчиненні кримінальних злочинів було затримано понад 100 осіб. Статистика розкриття злочинів, яку подали члени комісії, і яка справді є вкрай низькою, свідчить про результати роботи та якість проведення слідчих дій. До цього патрульна поліція відношення не має.


Те ж саме, з його слів, стосується і випадків з Сергієм Чуріковим та Богданом Климчуком. Патрульні поліцейські перші про це дізнались і відразу прибули на місце. З Богданом Климчуком вони тоді «прочісували» всю прилеглу територію, Сергій Чуріков був у важчому стані. У цих активістів немає жодних зауважень до роботи патрульної поліції. Знову ж таки тому, що розслідувати такі злочини – компетенція слідчих, а не патрульної поліції. Усі матеріали, які були в патрульної поліції, направили в міський відділ, і начальник обласного управління Нацполіції взяв цю справу під особистий контроль. Чому ж досі нікому не оголошено про підозру, патрульній поліції невідомо, тому що патрульні не ведуть слідство у цих справах.

Що ж до громадських рад, то визначати доцільність їх існування теж не в компетенції патрульної поліції. Для патрульної поліції, з його слів, в першу чергу найважливішим і основним критерієм є довіра. Так, немає сенсу в тому, що ці громадські ради контролювали та вивчали громадську думку, якщо довіра до колишньої міліції була чи не найнижчому рівні.

Випадок щодо звільнення трьох поліцейських, - це і є яскраве свідчення відкритості та прозорості. Так, у патрульній поліції одразу не зорієнтувалися, що поява на роботу в нетверезому вигляді може так сколихнути людей. Але на другий же день звернулись до громадян і пояснили їм, що по цьому випадку проведуть службову перевірку. Перевірка відбувалася у Києві, тому що кадрові рішення приймає виключно начальник департаменту патрульної поліції у Києві.

Щодо наступних двох випадків, журналістам надавали відповідь на їхній запит, де все чітко пояснили. Те, що ці люди написали рапорти за власним бажанням, - це також їхнє право, гарантоване законом, і на це не можуть вплинути у патрульній поліції. Але наразі не відомо, щоб хтось з них керував автомобілем у нетверезому вигляді.

Щодо останнього випадку, його вважають штучно розбурханим, адже згаданий сімейний дебошир має відношення до дільничних інспекторів та товаришує з ними. Власне, тоді вони й приходили на його захист, хоча потім, коли патрульні їх просили приїхати в міський відділ поліції, щоб розібратись детально, уже відмовились зустрітись. Цього чоловіка відразу ж відпустили з лікарні, він був абсолютно неушкодженим. Дітей патрульні відразу ж відвели в іншу кімнату і більше не бачили.

Сімейні конфлікти займають у патрульних друге місце за кількістю викликів. Їх дуже багато у вихідні та святкові дні. І майже завжди страждають діти, бо бачать або крики, або сварки, або бійки. Перше, що роблять патрульні, - це відводять дітей в іншу кімнату, щоб вони цього не спостерігали.


За перші 2 місяці на лінію 102 надійшло всього близько 600 викликів щодо сімейних сварок, з них 539 підтвердилось. Приблизно 20% конфліктів вирішуються ще до прибуття патрульних, тобто для сторін варто лише усвідомити факт виклику поліції. 53 рази проводили затримання, 6 разів залучалася СОГ. Загалом менше 2% сімейних сварок закінчується адміністративними провадженнями, оскільки сторони конфлікту відмовляються від написання заяв.

Як стало відомо, 27 березня, коли буде 100 днів роботи патрульної поліції в Луцьку, запланували багато цікавого, в тому числі публічну велику зустріч на Театральному майдані.

Окрім претензій, зазначених у листі комісії, у присутніх виникло чимало інших зауважень до роботи патрульної поліції. Так, Дмитро Гегер зауважив, що рівень довіри до поліції падає через політичну залежність. Найганебнішим фактом роботи поліції він назвав супровід російських фур через територію області.

Роман Буховець зауважив, що не може прокоментувати інформацію щодо супроводу російських фур, адже йому невідомо, хто і як їх супроводжує. Він також наголосив, що варто відрізняти автівки власне патрульної поліції та авто міськвідділів, райвідділів чи ГУНП. Так, автомобілі патрульних обов’язково мають бортовий номер на крилах та даху.

Також члени комісії нарікали на незаконну торгівлю алкоголем на Центральному ринку, діяльність валютників тощо. Заступник начальника Управління патрульної поліції відповів, що патрульні поліцейські не мають повноважень здійснювати контрольні закупки, адже це слідчі дії. Він відзначив, що патрульна поліція перш за все хоче налагодити безпеку руху, щоб діти не боялися переходити пішохідними переходами. Роман Буховець зазначив, що патрульні поліцейські першими виїжджають на усі виклики та не можуть одразу вирішити усіх проблем, що існують у місті, адже не завжди працівники міськвідділу чи райвідділу налаштовані на співпрацю з патрульними. З його слів, наразі дільничні не хочуть допомагати патрульним поліцейським, а після привезення затриманого в райвідділ чи міськвідділ, часто виявляється, що відсутній папір чи фарба у принтері для друку протоколу.

У підсумку, члени комісії вирішили рекомендувати керівництву Управління патрульної поліції взяти до відома пропозиції, висловлені під час засідання. Також рекомендували покращити співпрацю патрульної поліції з громадськістю міста та висвітлення роботи патрульної поліції у ЗМІ.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 33
лучани Показати IP 18 Березня 2016 12:14
А пішком походити слабо, чи потрібно кататися на автомобілях, пішком можна пошкодити манікюр.
Не смішіть до лучани Показати IP 18 Березня 2016 14:12
В місті трапляються вбивства розбої крадіжки грабежі 6 згвалтувань а в комісії крім Климчука немає більше про що говорити!!??))))Більший резонанс мала стілянина Вальчука ніж самозакоханість самовдаряючого Климчука...але чомусь тяжкі злочини нікого нецікавлять а дрібне хуліханство (КпАПУ) яким є подія з Климчуком(а не те, що придумав Шпига) як раз дуже впливають на криміногену ситуацію в місті!!??)))Колишні менти і СБешніки сидіть собі на пенсії і ненаживайте собі ворогів....Бо якщо піднімуть вашу колишню роботу то невідмиєтесь від бруду...
Полісмен до Не смішіть Показати IP 18 Березня 2016 18:28
коментар було видалено
Свідомий лучанин Показати IP 18 Березня 2016 12:27
А чому Антон Цісарук не розповів про свого племінника Вальчука Віктора, який нещодавно на Київському майдані влаштував стрілянину?
лучанка Показати IP 18 Березня 2016 12:35
Коли патрульні машини перестануть їздити під знак "в"їзд заборонено" по вулиці Кожедуба?Вулиця з одностороннім рухом. Патрульні машини ,щоб не робити круг ,їдуть під знак. Їм можна??????
555 Показати IP 18 Березня 2016 12:52
Дожилися, що патрулі отчитуються перед неробами і бовдурами. Яким законом це передбачено.? Заставте цю нечесть працювати. На шо дивиться прокурор?
ВасВас Показати IP 18 Березня 2016 12:57
ВоноЖбезграмотне руки та тіло в наколках
Вася до ВасВас Показати IP 18 Березня 2016 14:15
колишній зек
абв Показати IP 18 Березня 2016 13:02
А що, патрульнi не такi самi полiцейськi, чи може протоколiв у них не маэ.
Анонім Показати IP 18 Березня 2016 13:09
та патрульна поліція, тільки й тим що займається порушенням ПДР по паркуванні,, а не розкриттю злочинів.
Борода Показати IP 18 Березня 2016 13:18
А патрульна поліція налаштована на співрацю з територіальними органами поліції? Зі слів Романа, всі винні тільки не вони. Може хватить бути "парковщиками".
пенсіонер Показати IP 18 Березня 2016 13:28
коментар було видалено
пересічний Показати IP 18 Березня 2016 13:33
а валютчиків в центрі патрульні чого не бачать і не реагують - їм сам Палиця зробив це зауваження, то де відповідь на це питання ?
пенсіанер Показати IP 18 Березня 2016 13:36
коментар було видалено
Рома Показати IP 18 Березня 2016 13:57
Створення патрульної поліції - даремно викинуті гроші!!! Їхній коефіцієнт корисної дії "0".
ностальжи до Рома Показати IP 18 Березня 2016 14:42
Цілком з Вами згідний. Вернути взад старих мєнтів, згадаймо ці чудові часи: майдан, Врадієвка і т п, а як же скучно за старими добрими даішниками, зараз немає навіть кому, з виглядом дурника ( я більше не буду) сто грн всунути в посвідчення. Да шо там мєнти, януковича дайош взад, долар по 8, горілка по 30, всі знають хто в кого папа. "Зачем дары свободы стаду ..." (с)
лучани Показати IP 18 Березня 2016 14:12
Досить травити нових патрульних. Вони працюють всього три місяці і не можуть за короткий період змінити того, що було зас*ано за десятки років. Критикани поводяться так, ніби вони самі ідеальні і в них все відразу виходить. Стара мусарня та чинуші організували травлю нової поліції, бо ті їм реально перекрили кисень. Реальні реформи робляться роками і чуда не буває.
Орест до лучани Показати IP 18 Березня 2016 18:26
коментар було видалено
Лучанин до лучани Показати IP 18 Березня 2016 22:17
Ви про що? Від їх роботи проблем більше ніж якби ніхто нічого не робив взагалі! Можливо треба все з розумом робити, якщо його ще є де знайти.
Анонім до лучани Показати IP 19 Березня 2016 12:24
те, що вони НІЧОГО не можуть, вже відомо. тоді питання : А НА ФІГА ПОТРІБНА ТАКА ПАЯЦІЯ ?!!!!! наші гроші прос"рати ?
Кейт Показати IP 18 Березня 2016 15:15
Да, поднятия имиджа за счёт пафоса- точно не залог успеха и поднятия уровня доверия к полиции.
Юра Показати IP 18 Березня 2016 15:32
Нехай чесно зізнаються про рівень своїх навиків...ловити сцикунів під заборами та штрафувати за неправильну парковку...основний месидж доповіді: я не я і хата не моя ( злочини розкривати не наша справа, бандитів ловити також, слідство - це для нас космос, валютчики - ні, не чув!) Понабирали колгоспників і швачок - такий їхній і рівень!!!
Анонім до Юра Показати IP 19 Березня 2016 12:26
не ображай колгоспників і швачок. вони професіонали на відміну від тих паяціянтів
правда Показати IP 18 Березня 2016 17:52
Нехай патрульні розкажуть які розробили схеми отримання хабарів у нічному місті Луцька. Зокрема, коли зупиняють транспортний засіб і бачать що водій на підпитку йому пропонують підійти в магазин і купити мінеральної води так як йому погано. Коли водій підходить за водою йому кажуть що вона коштує 4 тис. гривень. Людина купує воду і далі їде. От такі приклади необхіно висвітлювати в змі, щоб люди бачили кого понабирали в патрульні.
правда Показати IP 18 Березня 2016 18:01
патрульна поліція почала заробляти гроші на контробанді яку супроводжують із устилуга до луцька і далі почали надавати послуги по супроводу. Якщо комусь необхіно щось протягнути то звертайтесь до Цюцюри він рішає за певну сумму.
дідо до правда Показати IP 18 Березня 2016 18:09
Патрульна поліція працює тільки у Луцьку та на посту в Цумані, всі решта є залишки мусарні.
МитницЯ до правда Показати IP 18 Березня 2016 19:47
На рахунок контрабасу до Шеремети срак*лиза Цюцюри. СБУ ви де?
до лучанин Показати IP 18 Березня 2016 18:03
з президіі завжди легше поучати і робити зауважання. ідіть помогайте своею невтомною працею не немаленькою пенсіею.
Ігнат Показати IP 18 Березня 2016 18:24
А де ж наша Ольга Бузулук, що розкриває криміногенну ситуацію по паркуванню авто Бондаря В.Н... Терміново викликати і нарізати задач по розкриттю криміналітету... чи вона тільки брудом може обливати людей, а не виконувати своі обовязки... Олю ти якого Крузера вцепила фото, ти ж де працюєш.., фото Крузера 2016 року, а у Бондаря 2008 року авто.., от такий ти профі Нацполіціі... Вивчи моделі авто)))) ***************
Льоня Показати IP 18 Березня 2016 21:21
Цілком погоджуюся із аргументами патрульної поліції . Я водій обиватель і робота іх мені імпонує. А заказні громадські слухання бувших хабарників і нероб, не роблять їм честі. Противнно читати таку муть, це не тільки пальці жирні заказні видно, а й чобітьми по хамськи топчуться. Респект вам, працівники поліції , а ви " бувші міліціонери" сидіть тихенько в своїх вілах, збудованих на чесних хабарям і відкатах та стрижіть там газони, бо стригти капусту вам вже зась!
бльончику до Льоня Показати IP 19 Березня 2016 12:29
стригти капусту по-новому - девіз сучасних паяціянтів
дідо Показати IP 19 Березня 2016 14:16
Нова поліція поставила бидло з грошаи у стойло. Вони навели порядок у Луцьку на дорогах за короткий період.
Водій зістажем. Показати IP 19 Березня 2016 21:54
Ви знаєте читаю і дивуюсь,особливо як хтось написав кофіцієнт корисної дії новоствореної поліції нуль нуль. Підтверджую.Як, оголосив Аваков, на вивчення одного патрульного поліцейського держава витратила майже триста тисяч гривнів.А тепер порахуйте? створила Їм умови,одягом і технічно забеспечила,заправила бензіном...А,зарплата о го го..Зараз їдеш по Луцьку любота,враження складається,що живеш в багатій країні.Патрульні з мігалками туди, сюди.Беспека ,аж пре. Бандити усі по домах.....і по тюрмах. А тепер подивимся , як жили мусора міліціонер,(я,маю знайомих міліціонерів і знаю як вони жили і зараз живуть) зарплата до двох-дві споловиною тисячі гривень ,кожен день на ремень, форму за свої,на схід також за свої,або хто ,що дасть.Я їх конечно не оправдовую за своє треба боротись,багато порядних,але це також наші люди і нам зними жити.По правді ,скажу так, як сам десь заробляв то і їм давав.В мене ніколи ніхто з міліціонери не вимагав гроші,зупиняють по людські як є то є і все.А ситуацій було дуже багато.Платили в основному злодії і мошенніки ти ,що зараз платять,а бо ті, що прийшли до влади.Ситуацію роздувають журналісти,не тим нам зараз треба займатись,є журналісти перед якими знімаю шляпу,але більшість шахраюг.Аби зараз між ними провести люстрацію,щоб кожен відповів за те ,що він написа,думаю,що оцінку їм дали б гіршу як ментам.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus