USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Рожищенській громаді бути?

31 Липня 2015 07:00
Відбулася зустріч експертів Офісу реформ, голови райдержадміністрації Інни Гайворонської, представників РДА з громадами сіл Пожарки та Топільне Рожищенського району.

Згідно з Перспективним планом розвитку громад, згадані села мають увійти до складу об’єднаної громади із центром у Рожищі. За всіма показниками, майбутня громада вийде спроможна і сильна – найпотужніша у районі, - повідомляє Офіс реформ у Волинській області.

Проте люди поки на роздоріжжі. У Пожарках зізнаються, що чекають ініціативи від райцентру. У Топільному – просто чогось чекають.

Будь-які аргументи на користь реформи люди переважно сприймають як черговий фарс від держави. Але прикро інше: не можна допустити, аби через це у наших селах втратили шанс змінити ситуацію на краще і врешті отримати можливість впливати на процеси.

ЧИТАТИ ЩЕ: НА КОВЕЛЬЩИНІ ОБГОВОРЮЮТЬ АДМІНРЕФОРМУ. ВІДЕО

Бо ж адмінреформа несе за собою сильну місцеву владу і відповідальність. У першу чергу – органів самоврядування перед звичайними людьми. Бо ж за погані дороги, недобудовані приміщення та аварійні заклади дошкілля, освіти й культури стануть у компетенції відповідальності та вирішення саме місцевого самоврядування.

Тим часом Інна Гайворонська розповідає, що в такому статусі та з такими фінансовими показниками, як нині, у бюджеті району утворюється чимала дірка. А об’єднання у громади, котре принесе додаткові фінанси, здатне врятувати ситуацію.

У Пожарках люди відверто заявили, що їм болить питання закриття шкіл у малих довколишніх селах. Але під час розмови з’ясувалося, що в Рожищенському р-ні із усіх 45 шкіл – 19 малокомплектні. Це означає, що витрати на утримання тих кількох учнів у подібних освітніх закладах в рази вищі і бюджет громади й справді може його не потягнути. Але водночас йшлося і про те, що рівень освіти, який може дати дитині така школа, м’яко кажучи, не надто високий, а щодо приміщень, то вони подекуди – просто в жахливому стані. Зважаючи на брак коштів для їх ремонту, подібні школи і так «мають шанси» на закриття. Та й головне навіть не це: люди зізнаються, що вони не бажали би, аби їхні діти навчалися у цих школах.

Остаточне слово, звісно, за громадами.

Правда, тішить, що Рожище таки виявляє ініціативу.

Нагадаємо, Інформаційне агентство Волинські Новини розповідало, що села, які внаслідок адмінреформ залишаться без сільрад, очолять старости, і роз’яснювало їхні повноваження.

На місцевому сайті «Рожище вголос» з’явилася інформація про те, що 31 липня о 12.00 у залі засідань Рожищенської міської ради відбудуться громадські слухання. І запросять туди (зокрема, у Топільному повідомили, що їх уже запросили) громади сіл Рудня, Ольганівка, Валер’янівка Руднянської сільської ради, сіл Копачівка, Олександрівка, Башова, Тростянка, Підліски Копачівської сільської ради, Топільно, Дмитрівка, Михайлин Топільненської сільської ради, села Кременець, селища Дубище.



ЧИТАТИ ЩЕ: ЛУЦЬКА МІСЬКРАДА ВМОВЛЯЄ ВІСІМ НАВКОЛИШНІХ СІЛЬРАД ПРИЄДНАТИСЯ

Нагадаємо, раніше ІА Волинські Новини писало про адмінреформу на Волині й польський поділ територій.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
порошенко г... Показати IP 31 Липня 2015 09:32
Територіальні громади не створені. А їх обєднання вже проходить. Людей знов як лохів розводять.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus