USD 39.40 39.75
  • USD 39.40 39.75
  • EUR 39.60 40.00
  • PLN 9.75 9.90

13 червня: події, факти, дні народження

13 Червня 2015 00:00
День народження 13 червня святкує колишній заступник начальника Головного управління Міндоходів у Волинській області Інна Степанюк.

Також сьогодні святкує лучанин Тарас Бабич (на фото), логіст з транспорту в зовнішньо-економічній діяльності.

Його вітають рідні та друзі, бажають з легкістю «ловити» свою хвилю, й надалі бути оптимістом та твердо ступати по життю – у цьому обіцяють йому допомагати.

Інформаційне агентство Волинські Новини вітає усіх зі святом і бажає як особистих, так і професійних успіхів, позитиву та драйву у всьому!

Також цього дня народився колишній головний редактор газети «Волинь-нова» Степан Сачук. Його не стало у березні 2012 року.

Якщо ви хочете привітати своїх близьких, рідних чи друзів з днем народження, скористайтесь функцією «Повідом новину». Надсилайте свої вітання та фото іменинників.

Іменини за православним календарем святкують Борис, Микола, Пилип, Роман, Христина.

Наша хроніка:

Минулоріч у цей день Інформаційне агентство Волинські Новини писало про те, чим Шацьк заманює відпочивальників. Цікаво, що на Світязі – не лише лікувальна вода, соснові бори, свіжі ягоди та копчені вугрі.

13 червня 2013-го кубок першості на тенісних змаганнях виборов лучанин. Турнір під назвою «Кубок Адреналін Сіті» відбувався в обласному центрі Волині.

У тому ж 2013-му з’явилася мода на те, щоб не бути знайденим пошуковиком «Google» – так звана «непрогуглюваність». Що це таке та як цим скористатися – читайте у матеріалі.

В 2013-му все ще був високий рівень розлучень серед молодих сімейних пар – відповідну статистику видання публікувало два роки тому. Її можна порівняти із новішими даними.

Про те ж, яким же має бути будинок майбутнього, розповів 13 червня 2013-го волинський випускник. Він змайстрував вітрову міні-електростанцію.

У 2012 році проти державної двомовності на Волині повстала Ратнівська райрада. Активісти заявили про недопустимість запровадження в Україні другої державної мови та наступу на українську мову як конституційно закріплену єдину державну.

А у 2011 році Інформаційне агентство Волинські Новини повідомляло про повне мiсячне затемнення. Зі слів астрологів, це - найтривалiше з усіх знаних дотепер затемнень. Побачити явище можна було на територiї всiєї України.

5 років тому, у 2010-му, луцькі вузи потрапили в сотню кращих університетів України. Йдеться про тоді ще Волинський національний університет імені Лесі Українки та Луцький національний технічний університет.

Народилися:

Цього дня народилися англійський фізик, лікар і астроном, один із творців хвильової теорії світла Томас Юнг, шотландський фізик Джеймс Максвелл, український письменник і громадський діяч Марко Черемшина, український політик і підприємець Анатолій Засуха, український пожежник, лейтенант внутрішньої служби, учасник ліквідації пожежі, що виникла внаслідок вибуху на Чорнобильській АЕС, герой Радянського Союзу Володимир Правик.

Сталося:

323 до нашої ериу Вавилоні (сучасний Ірак) помер 33-річний Александр Македонський, великий полководець і завойовник, чия імперія простяглась від Середземного моря до Індії. Олександр Македонський був вихованцем Аристотеля. Геніальний полководець, видатний адміністратор і політик. Засновник великої держави, що охоплювала Македонію, Грецію, завойовану Перську імперію та Єгипет. Його походи позитивно вплинули на розвиток античної науки (особливо географії) і культури (еллінізм). Після його смерті створену імперію поділили між собою його воєначальники — діадохи. З 336 до нашої ери (з 20-річного віку) правив Македонією. Забезпечив міцність свого правління перемогами над фракійцями та іллірійцями. Перемоги над перським царем Дарієм III біля Граніка (334 до нашої ери), Іссі (333 до нашої ери) відкрили йому шлях до Єгипту, де він коронувався короною фараонів і заснував місто Александрію. Після вирішальної перемоги над Дарієм при Гавгамелах (331 до нашої ери) повністю підкорив імперію Ахеменідів — Вавілон, Парса і Сузи здалися йому без опору. Далі Александр повів своє військо до Середньої Азії (329 до нашої ери), а потім повернув до Індії, але виснажені частини відмовилися переходити Ганг, і він мусив повертати через пустелі до Вавілону, який зробив столицею найбільшої в стародавньому світі імперії. Невдовзі помер від лихоманки, після чого його імперія розпалася, але завдяки його військовим досягненням були відкриті двері на схід для грецької торгівлі, мови і культури.

1825Мешканець Нью-Йорка Волтер Гант запатентував безпечну шпильку. Зробити це його змусила необхідність покрити борг в 15 доларів. Подумавши протягом трьох годин, він зробив ескіз і продав права на свій винахід за $400.

1983На ринок в США надійшов перший серійний мобільний телефон. Пристрій під назвою «Dynatac 8000x» виробництва компанії «Motorola» важив майже 800 грамів, а його довжина становила 33 сантиметри.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Вчитель Показати IP 13 Червня 2015 11:52
А що цю Степанюк ще не посадили? Вона не варта жодного доброго слова, Хапуга і нахалюга. Чи може в Лісовій пісні ховається в своїх апартаментах разом з Андрієм Тимейчуком?
І Показати IP 13 Червня 2015 17:40
І не посадять

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus