USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Паводок – з грудня, повінь – навесні: такої великої води на Волинському Поліссі не було пів століття

11 Березня 2023 13:50
На Волині надмірна кількість опадів узимку спричинила підтоплення семи тисяч гектарів сільгоспугідь та городів.

Затоплені поля, пасовища та луки, калюжі води у льохах та під самими хатами. Озера та канали розлилися і вийшли з берегів. Таку картину нині можна побачити на волинському Поліссі. Місцеві старожили переконують: стільки води не бачили на землях колишньої Ратнівщини, а нині Ковельського району приблизно з півстоліття.

«Така повінь востаннє була 1974 року, – стверджує Микола Денисюк, житель села Воля Щитинська Самарівської ТГ. – Тоді великі дощі почали йти ще з осені. На той час усі дороги до нашого та сусідніх сіл були ґрунтовими, їх розмило. Жодна техніка не могла пройти. Тому хліб та інші продукти харчування першої необхідності доправляли гвинтокрилами. Кожне село мало спеціальний майданчик на підвищенні, аби туди міг приземлитися гелікоптер».
Як розповіла староста села Залухів Самарівської ТГ Людмила Кацевич, селяни потерпають не лише через затоплені городи. Не меншої біди наробили й надмірні снігопади.
«За зиму в селі під вагою снігового покриву провалились дахи чотирнадцяти хлівів і двох хат-пусток, – каже пані Людмила. – Такі проблеми є і в інших селах громади».
Як повідомив заступник начальника регіонального офісу водних ресурсів в області Ростислав Кравчук, за даними Волинського гідрометеоцентру, у грудні кількість опадів на Волині від двох з половино до трьох разів перевищувала середньомісячну норму. За січень випало приблизно півтори норми, у лютому – 112-117 відсотків. І попри те, що кількість опадів з кожним місяцем зменшується, можна вважати, що зимовий паводок перейшов у весняну повінь.
Читати ще: «Уночі вставали, щоб вичерпувати воду з льоха»: як у громаді на Волині борються з паводком

«Нині на території області підтоплено і затоплено сім тисяч гектарів сільськогосподарських угідь і присадибних ділянок, – каже Ростислав Кравчук. – Із них три тисячі – на колишній Ратнівщині, зараз Ковельщині, все інше – Любешівщина, донедавна Камінь-Каширський район.
Аби відкачати цю надлишкову воду з меліоративних систем, ми щодня запускаємо в роботу 10-12 насосних станцій. Але вони працюють лише по кілька годин, тому що у нас обмежені ліміти з електропостачання. Бракує фінансування. Аби проплатити за електроенергію, просили громади виділити частину грошей з місцевого бюджету. Звертались і в Київ у Держводагентство. Нам додатково минулого місяця дали 500 тисяч гривень, у березні очікуємо таку ж суму. Тому я сподіваюся, що впораємося з цими проблемами».
Основною причиною цьогорічних затоплень пан Кравчук вважає те, що в області неналежно дбають про внутрішньогосподарську мережею каналів та водопропускних труб. Їх потрібно постійно чистити, а цього не роблять або роблять недостатньо. Талій дощовій воді нікуди сходити, до того ж, промерзання ґрунту майже не було, тому й піднялись рівні ґрунтових вод.
Читати ще: Підтоплено понад 7 га земель: як довго на Волині триватиме паводок

Усі проблеми з підтопленням, вважає Ростислав Кравчук, – через безгосподарність, адже паводок і повінь – природні явища, і до них треба готуватися. Також він переконує, що в області є достатньо водосховищ для акумуляції води. Зараз її забагато, однак ніхто не знає, наскільки спекотним буде цьогорічне літо.

Людмила ПРИЙМАЧУК
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 2
Волиняни Показати IP 11 Березня 2023 16:15
Ростислав Кравчук - грамотний професіонал ! Але ж він всього навсього заступник. Є ж перша особа в регіональному офісі - так би мовити начальник, але він постійно мовчить, як риба в меліоративній канаві, як ніби в рот води набрав ! Може Кравчука поверніть на місце начальника ! Нашо нам німі начальники !
Микола Показати IP 11 Березня 2023 18:43
Пані старосто, затям собі, шо сивина - то не признак мудрості, а признак старості ! І не треба говорити, шо дахи на пустках чи на хлівах завалились від снігового покриву, бо вони завалились від старості, від елементарної безгосподарності і неналежної експлуатації ! А якшо то не так, то попробуй піти у страхову компанію і вибити грошову компенсацію ! А то все так, аби не мовчати і шо хоч небудь говорити ! Як батогом по воді !

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus