USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.92

У Мін'юсті пояснили, коли через комунальні борги можна лишитися житла

3 Жовтня 2016 21:50
У Міністерстві юстиції заявили, що конфіскація житла за комунальні борги застосовуватимуть лише в крайньому разі.

Про це повідомляє УНІАН з посиланням на роз'яснення Мін'юсту щодо ситуації зі стягненням житла в рахунок боргів за комунальні послуги.

Так, діюче в Україні законодавство гарантує захист права людини на житло, яке закріплене в Конституції.

Зокрема, закон «Про виконавче провадження» забороняє забирати єдине житло боржника та земельну ділянку, на якій воно розташоване.

Також з метою захисту прав дітей чинним законодавством заборонено відчуження нерухомого майна, в якому зареєстровані неповнолітні. У таких випадках необхідний попередній дозвіл органів опіки та піклування, йдеться у роз’ясненні.

«Разом з тим, встановлений законом порядок стягнення майна боржника передбачає, що в першу чергу борг має бути погашений за рахунок коштів боржника, а у разі відсутності коштів іншого майна, і лише в крайньому випадку застосовується стягнення житла», - заявили в Мін’юсті.

Таким чином, переконують у відомстві, «стягнення житлових приміщень боржників при виконанні рішень про стягнення комунальних платежів нині фактично не застосовується».

Окрім того, у серпні міністр юстиції Павло Петренко запевняв, що житло за несплату комунальних послуг в українців відбирати не будуть. Він назвав «черговим міфом» заяви про те, що за новим законом у людей можуть вилучати житло за несплату компослуг. "Ніхто не буде позбавляти українців власності через несплату комунальних тарифів. Це черговий міф", – заявляв Петренко.

Нагадаємо, генеральний директор комунального концерну «Центр комунального сервісу» Катерина Саркісова заявляла, що комунальні підприємства зможуть судитися за майно мешканців, в яких понад 14 тисяч гривень боргу. Нерухомість можуть арештувати, а потім і вилучити.

Додамо, у Луцьку вперше в Україні за комунальні борги пустили з молотка квартиру. Так, власник двокімнатної квартири заборгував понад 40 тисяч за комірне і виконавча служба не змусила себе чекати. Квартиру продали на аукціоні за 450 тисяч гривень. Місцева влада переконувала - це була лише перша ластівка, незабаром й інші мешканці Луцька можуть лишитися без даху над головою. Обіцяли виселяти лише віп-боржників. Та попри обіцянки мера Луцька Миколи Романюка, першу квартиру відібрали в пенсіонера. Продали її значно дешевше за ринкову вартість, чоловіка залишили просто неба.

ЧИТАТИ ЩЕ: КОДЕКС НЕ ПЕРЕДБАЧАЄ ВИСЕЛЕННЯ, - ЕКСПЕРТ ПРО ПРОДАЖ КВАРТИРИ ЗА БОРГИ У ЛУЦЬКУ
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Споживач Показати IP 4 Жовтня 2016 09:15
Повний ідіотизм.Що в нас вище-Конституція України,чи телепні чиновники.В першу чергу за несплату ком.послу гповинні позбавити цих послуг(відключити).Як.Це питання не до боржника.

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus