USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

9 березня: свята, події, факти. День діджея, День Барбі та народився Тарас Шевченко

9 Березня 2023 00:00
Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 209 річницю з дня народження великого українського поета. Тарас Шевченко – поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину – понад тисячу творів.

Сьогодні – Всесвітній день діджея. Це – незвичне свято. Воно проводиться у форматі благодійної акції, яку вперше провели в 2002 році від імені Міжнародної клубної індустрії. Щороку у всьому світі проводиться тиждень благодійних акцій в допомогу дитячим організаціям, а кульмінацією благодійних акцій є 9 березня. Спочатку ініціаторами заходу виступили фонд World DJ фонду та організація Nordoff Robbins Music Therapy, яка використовує музику для лікування дітей і дорослих. Традиційно, весь прибуток, отриманий ді–джеями, клубами, радіостанціями в цей день прямує в різні міжнародні дитячі фонди та установи.

На сьогодні також припадає Всесвітній день нирки (відзначається в 2-й четвер березня. Це глобальна кампанія з підвищення обізнаності про здоров’я, в якій основна увага приділяється важливості нирок і скорочення частоти і наслідків захворювань нирок і пов’язаних з ними проблем зі здоров’ям у всьому світі).

9 березня – День Барбі (іграшка Барбі вперше дебютувала 9 березня 1959 на Американської міжнародному ярмарку іграшок в Нью-Йорку).

Сьогодні згідно з церковним календарем – перше і друге віднайдення голови Іоанна Предтечі. В Церковній історії відомо про три випадки віднайдення голови Іоанна Предтечі. Перше відбулося у IV столітті, друге – у V столітті, а третє – у IX столітті. Перше і друге віднайдення святкують саме 9 березня.

Іменини за православним календарем святкують Іван, Іларіон, Еразм, Софрон.

Народилися:

Цього дня рівно 209 років тому народився визначний український поет, письменник, художник Тарас Шевченко. Ще цього дня з’явилися на світ український художник–живописець, автор відомих картин на сільську та міську тематику Микола Пимоненко, український астроном і геодезист Олексій Савич, визначний український мовознавець, філолог і культурний діяч Василь Сімович, український художник–графік Георгій (Юрій) Нарбут, американський математик, творець перших електромеханічних обчислювальних машин Говард Ейкен, діяч українського повстанського руху часів Другої світової війни Тарас Боровець (псевдо Бульба, Чуб, Гонта), молдавський актор театру й кіно Михай Волонтир («Циган», «Дмитрій Кантемир»), італійська кіноакторка Орнелла Муті («Приборкання норовливого», «Життя прекрасне», «Я й моя сестра», «Любов Свана»), український лікар, політик, міністр охорони здоров’я України у 2007-2010 роках, особистий лікар президента Віктора Ющенка Василь Князевич, французька кіноактриса Жульєт Бінош, український легкоатлет Юрій Білоног, французький футболіст, чемпіон світу (1998) і Європи (2000) Юрій Джоркаєфф, український легкоатлет, рекордсмен України у штовханні ядра Юрій Білоног, український фігурист, багаторазовий чемпіон України Антон Ковалевський, українська чемпіонка та призерка Літніх Паралімпійських ігор з легкої атлетики Лейля Аджаметова.

Події:

1497Миколай Коперник здійснив перші астрономічні спостереження.

1796 – у Парижі Наполеон I Бонапарт одружився з Жозефіною Богарне, уродженою Таше де ла Пажері (розлучилися 1809 року).

1822 – американець Чарльз Ґрехем отримав патент на штучні зуби.

1918 – у Мінську проголошено створення незалежної Білоруської Народної Республіки.

1930 – у Харківському оперному театрі розпочався судовий процес спілки визволення України (СВУ).

1932 – в окупованій японськими військами Манчжурії створено маріонеткову державу Маньчжоу–Го.

1934 – у Києві засноване видавництво «Веселка».

1940 – грецькі війська зупинили італійський наступ з території Албанії.

1945 – американська авіація розпочала одне з найбільших бомбардувань Токіо.

1953 – у Москві відбулись похорони Сталіна в мавзолеї Леніна (1961 року, після розвінчання т. зв. «культу особи Сталіна», його тіло винесли з мавзолею і перепоховали біля Кремлівської стіни).

1957 – президент США Двайт Ейзенгавер оприлюднив програмну заяву про надання американської військової та економічної допомоги країнам Близького Сходу у разі комуністичної загрози.

1959 – у Нью-Йорку на торговельному ярмарку уперше продемонстрували ляльку Барбі. Лише першого року продажі сягли 350 тисяч.

1987 – ірландський гурт «U2» випустив свій найвідоміший альбом «The Joshua Tree». Його CD–версія стала першим CD, проданим тиражем понад мільйон примірників.

2001 – у Києві неподалік будівлі Адміністрації Президента сталася сутичка учасників акції «Україна без Кучми» з міліцейським загоном спецпризначення. Після цього акція УБК пішла на спад.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus