USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

Податкова амністія: чи доведеться українцям доплачувати за старі квартири

14 Грудня 2021 12:31
У разі ухвалення закону про непрямий метод податкового контролю, доходи та витрати українців будуть під більш пильним контролем податкової, ніж зараз.

Про це заявив економічний експерт Олег Пендзин, передає УНІАН.

Експерт зазначає, що непрямі методи контролю за витратами, якщо їх впровадять, торкнуться всіх громадян, незалежно від того, брали участь вони в податковій амністії чи ні.

«На сьогодні в законодавстві немає вимог, щоб громадяни (окрім держчиновників) пояснювали походження своїх доходів. Але як тільки буде ухвалено закон про непрямий метод контролю, будь-який українець, який зробив покупку на суму понад 400 тисяч гривень, відразу ж потрапить під контроль податкової на предмет відповідності його витрат раніше отриманим доходам», – зазначив експерт.

За словами Пендзина, моніторитися будуть тільки ті дорогі покупки, які будуть відбуватися з моменту набуття чинності закону.

Читати ще: Податкова амністія: як задекларувати майно, та що буде, якщо це проігнорувати

«З вас не зажадають пояснення покупки квартири, наприклад, у 2000 році. Контролюватися буде виключно те, що ви будете купувати надалі», – пояснив експерт.

Він нагадав, що з 1996 року в Україні введені ідентифікаційні коди, з їхньою допомогою в базах і відображаються всі отримані доходи, а також сплачені з них податки, протягом усіх періодів. При введенні непрямого методу буде вираховуватися сума цих податків і зіставлятися з вартістю тієї витрати, яку ви зробили. Потім податкова «попросить» пояснити джерело коштів. Якщо пояснити не зможете, то «запропонують» (зобов’яжуть) заплатити 18% податку з різниці між легальними доходами та тією сумою, яку витратили.

«Так працюють непрямі методи контролю за витратами. За таким принципом живе вся Європа, США. Причому в Америці, якщо будуть виявлені не обкладені податками доходи, можна потрапити за грати на дуже тривалий термін, аж до довічного. Весь світ сьогодні бореться з несплатою податків. Ми йдемо таким самим шляхом», – підкреслив Пендзін.

На його думку, сьогодні українці не сильно поспішають амністувати свої капітали, оскільки просто не довіряють амністії. Тому питання амністії капіталу постане після ухвалення «непрямого» закону, коли податкова почне перевіряти легальність коштів при великому придбанні. Тобто, людині поставлять питання, чому цінні активи не амністовані.

«Але після амністії й без непрямого контролю кожен громадянин буде повністю перевірений і посаджений на гачок», – вважає експерт.

15 червня 2021 року Верховна Рада ухвалила закон про добровільне одноразове декларування активів фізичних осіб (№ 5153), який передбачає проведення з 1 липня 2021 року до 1 липня 2022 року одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, з яких не були сплачені податки та збори відповідно до вимог законодавства.

Декларування проводиться з 1 вересня 2021 до 1 вересня 2022 року. Той, хто в зазначений проміжок часу подасть декларацію і заплатить збір, буде звільнений від відповідальності за ухилення від сплати податків.

Декларування в рамках програми «податкової амністії» здійснюватиметься за трьома майновими ставками: перша ставка – 5%: поширюється на будь-які активи, які знаходяться в Україні; друга ставка – 2,5%, якщо громадянин вирішив інвестувати гроші в державні цінні папери, які випускає Міністерство фінансів; третя ставка – 7% на перше півріччя, 9% – на друге, якщо є бажання задекларувати закордонні активи.

1 вересня 2021 року в Україні стартувало одноразове добровільне декларування активів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 8
123 Показати IP 14 Грудня 2021 13:50
А то цікаво...це не амністія, це обдиралово. Скажімо якщо хтось працює ( як зараз) у підприємця, який за нього не платить податків, то справедливо здирати податок з працівника ? А може слід привести лад з працедавцями ?
Уася до 123 Показати IP 14 Грудня 2021 14:26
Підприємці та підприємства - не сплачують податки за працівників з власної кишені, вони - виступають в ролі податкових агентів, тобто - перераховують державі ті податки, які б ви мали сплатити самостійно. Хто вам сказав, що наприклад, "німецький завод" - платить податки за своїх працівників з власної кишені? Із зарплати - вираховують всі податки і сплачують до бюджету. Так само з підприємцем, якщо він не вираховує податки, а ви отримуєте повну суми - значить податки сплачуєте самостійно. Так у всьому світі.
Вау! до Уася Показати IP 14 Грудня 2021 14:53
О!!! Який знаток законодавства зявився на сайті. Дурнику, до твого висера тільки одне, АЛЕ ВЕЛИКЕ, АЛЕ,- у нас роботодавець не має права виплатити заробітну плату штатному працівнику, без попередньої сплати ЄСВ, ВЗ, ПДФО, І якщо він виплачує людині суми коштів, при цьому не сплативги податки, то це проблема саме роботодавця, а не штатного працівника. Але от ця "податкова недореформа" все перевертає з ніг на голову, і карає саме працівника, просту людину, чи того ж заробітчанина.
Анонім до Уася Показати IP 14 Грудня 2021 15:03
як часто, на вашу думку, роботодавець в Україні повідомляє працівника про виплату "брутто"-зп?
скептик до Уася Показати IP 14 Грудня 2021 15:04
не бреши. у німців платиться податок і працівником і фірмою
читач Показати IP 14 Грудня 2021 14:03
Ви не можете лад навести з олігархами,чиновниками,а роззявили рот на простих людей.Якщо проста людина своїми мозолями заробляє кошти і в держави не просить ні копійки,ні робочого місця,то чому вона повинна годувати дармоїдів-злодюг,які знаходяться при владі чи просто злодюг.Вже давно чиновники подають декларації,а живуть зовсім не на ті "задекларовані" доходи.Почніть з себе...
пиняботокс до читач Показати IP 14 Грудня 2021 14:55
Як же мені "подобаються" от ці зелені... Як вони красиво наказують свій електорат, і в хвіст, і в гриву, і під хвіст. Вітаю всіх тих хто був 73%, вас "покохали" по дорослому.
Той хто був Показати IP 16 Грудня 2021 16:16
Амністія на Волині не працює. Банки вимагають підтвердження доходів на кожну гривню, яку ви захочете інвестувати. Фінансовий моніторинг ніхто не відміняв. Хай ті, хто рекламують, скажуть, як людині, яка отримувала ЗП в конверті, задекларувати, пройшовши банківський фін мон. Їм пояснюєш що в тебе не може бути таких документів, бо ти отримував ЗП в конверті, а їх це не цікавить і відправляють на гарячу лінію НацБанку, а НацБанк - в податкову, а податкова назад в банк))) Все це бред сивої кобили. Якщо тут є банкіри то хай підтвердять. Якщо є тут журналісти, то хай спробують пройти амністію на якісь кошти, або купити ОВДП на суму більше 1 млн без підтвердження доходів, а потім написати про це статтю ))

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus