USD 39.00 39.40
  • USD 39.00 39.40
  • EUR 39.25 39.50
  • PLN 9.71 9.93

Президент Казахстану через протести попросив допомоги в Путіна і Ко

5 Січня 2022 21:52
Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв попросив глав країн ОДКБ надати допомогу Казахстану, заворушення в країні він порівняв із терористичною загрозою.

Про це повідомляє Tengrinews.kz, пише Українська правда.

«Покладаючись на договір про колективну безпеку, я сьогодні звернувся до глав держав ОДКБ надати допомогу Казахстану у подоланні цієї терористичної загрози. Насправді це вже не є загрозою, це підрив цілісності держави і найголовніше – це напад на наших громадян, які просять мене, як главу держави, терміново надати їм допомогу.

Мій конституційний обов’язок у тому, що я повинен дбати про благополуччя, спокій та безпеку наших громадян. Тому звернення до сторін щодо організації Договору про колективну безпеку вважаю абсолютно доречним, своєчасним», – заявив Токаєв.

До організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) входять Вірменія, Білорусь, Киргизстан, Росія, Таджикистан та Казахстан.

Нагадаємо, вже кілька днів у Казахстані проходять протести. Люди вийшли на вулиці міст через підвищення цін на газ. Громадяни вимагали відставки президента з урядом та виступили проти корупції.

Протестувальники захопили стару резиденцію президента та увірвалися до будівлі мерії Алмати. Штурми адмінбудівель відбуваються і в інших містах, зокрема в Актобі.

На тлі протестів по всьому Казахстану з країни почали активно вилітати приватні літаки.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв звернувся до народу і заявив, що вступає на посаду голови Ради безпеки і планує «діяти жорстко». Нурсултан Назарбаєв на тлі протестів іде у відставку.

Через масові протести в Казахстані аеропорти припиняють свою роботу, і скасовують рейси. Як повідомляють місцеві ЗМІ, мітингувальники захопили будівлі аеропорту в Алмати.

Головний опозиціонер Казахстану Мухтар Аблязов в ефірі каналу Ахметова заявив, що головна мета протестів – повне повалення режиму Нурсултана Назарбаєва і жодних переговорів із владою не буде.

Через протести запровадили режим надзвичайного стану по всій країні, а мітингувальники повалили пам'ятник експрезиденту Назарбаєву.

ЗМІ повідомили, що на заході Казахстану під час протестів вбили одного з демонстрантів.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 19
Олесь Показати IP 5 Січня 2022 22:07
От вам і старе кіно покажуть ....твою душу мать називаеться . Їхх там немае всі зелені.
Кто б сомневался Показати IP 5 Січня 2022 22:17
А выбора ведь нет, кругом враги. Везде амерокосов слышны шаги. Завоевать хотят нас. Путин, помоги!
Путя до Кто б сомневался Показати IP 5 Січня 2022 23:13
''О, да! Да Да вот так вот. ещё чуть-чуть, сейчас, вот так, я введу войска'' Русская Весна 2. смотрите на голубых экранах
Точно Показати IP 5 Січня 2022 22:26
А що має робити? Дозволити, щоб некероване стадо далі все трощило?
Зелебобик Показати IP 5 Січня 2022 22:28
По Казахстану всё, в принципе, понятно. А вот к кому, в случае чего, обратится Зеленский?
Анонім до Зелебобик Показати IP 5 Січня 2022 22:39
До скількох ви(тролі,боти) працюєте?
Хрипатий пацюк до Анонім Показати IP 6 Січня 2022 08:16
24/7, але троллим недалекого виборця Зєлі абсолютно безкоштовно. знай, ти - дурень
Народна прокуратура до Зелебобик Показати IP 6 Січня 2022 10:33
До 73% своїх прихильників
В. Показати IP 5 Січня 2022 22:36
Ну вот и пару дней хватило что бы увидеть что царь ненастоящий.А теперь опять пацанята из раши будут гибнуть за понты кремлевских мачо
Зелебобик Показати IP 5 Січня 2022 23:30
Правительство подняло цены на автогаз в Казахстане. Люди вышли на улицы. Правительство подняло в разы все тарифы в Украине. Все сидят и трясутся от страха. Еще раз подняло. Все сидят и клянут Путина. Еще раз. И еще раз. И еще... «Самая свободолюбивая нация», я помню, да? ) грустно, очень грустно
патріот Показати IP 5 Січня 2022 23:36
За ніч зачистять і наведуть лад, а українців з Будапештським меморандумом на вухах вигулюють вже скільки років! Яку країну проср…и?! :(((
Зелёный леприкон Показати IP 5 Січня 2022 23:39
Все самолёты с багатыми казахами примем. Вон Мухтар Алябов на сворованые у вкладчиков деньги в Киеве дома строит...
777 Показати IP 5 Січня 2022 23:51
Сам,олень разбирайся теперь,русских гнобил,туркам очко вылизывал,а теперь вспомнил о содружестве. Сайгак хитрожопый.
666 до 777 Показати IP 6 Січня 2022 08:18
Русню гнобить - это признак хорошего тона и воспитания. Наша русофобия недостаточна!!!
777 до 666 Показати IP 6 Січня 2022 09:28
Не ,у вас мозгов недостаточно,это точно
Окраина Показати IP 6 Січня 2022 02:25
Хохлам надо знать кто друг, вот как казахи, не к китайцам за помощью бегут, а к русским. А хохлы все к Америке за печенюшками
Мордор ТВ Показати IP 6 Січня 2022 08:23
Интересно русня будет стрелять, как в Новочеркасске, или танками подавит, как в Праге?
777 до Мордор ТВ Показати IP 6 Січня 2022 09:31
Думаю тебя просто выпорят хорошо и пойдешь домой в соплях,мамке жаловаться.
Зелебобик Показати IP 6 Січня 2022 08:40
Правительство подняло цены на автогаз в Казахстане. Люди вышли на улицы. Правительство подняло в разы все тарифы в Украине. Все сидят и трясутся от страха. Еще раз подняло. Все сидят и клянут Путина. Еще раз. И еще раз. И еще... «Самая свободолюбивая нация», я помню, да? ( грустно, очень грустно