USD 39.50 39.80
  • USD 39.50 39.80
  • EUR 39.60 39.90
  • PLN 9.72 9.93

19 вересня: свята, події, факти. Перший конкурс краси, День смайла, народилася Оксана Забужко

19 Вересня 2022 00:00
19 вересня у світі відзначають День смайла. Перший емотікон – двокрапка, яка супроводжується дефісом і круглою дужкою, був відісланий 19 вересня 1982 року професором психології Університету Карнегі-Меллон Скоттом Фалманом у повідомленні на онлайн-форумі під час обговорення теми про обмеження онлайн-гумору.

Сьогодні також – Міжнародний день наслідування піратів. Це пародійне свято, створене у 1995 році Джоном Бауром (Ол-Чамбекет) та Марком Саммерсом (Кеп Слеппі) з Олбані (штат Орегон, США), який проголошував 19 вересня кожного року днем, коли кожен у світі повинен говорити, як пірат.

У Франції – День громадського транспорту, у Чилі – День Збройних сил, у США – День карамельного пудингу, Національний день обізнаності про глухих домашніх тварин, у Таїланді – День музею, в Ірландії – Національний день кави, у Словаччині – День пам’яті першої словацького національної ради.

За церковним календарем віряни сьогодні вшановують день архангела Михаїла. Свято ще називають Михайловим дивом.

Згідно з переказами, християнин Архип побачив уві сні, що його німа донька зцілиться, варто їй тільки випити води з джерела, що протікає неподалік. Так і сталося. В подяку цьому чоловік звів біля святого джерела храм, до якого сходилися люди з усієї округи. Це не сподобалося язичникам, і вони вирішили зруйнувати храм, з’єднавши дві протікають річки в одну, щоб затопити святиню та вбити Архипа. Щоб врятувати храм, Архип почав молитися архангелу Михаїлу і був почутий. Тоді біля храму з’явився архангел. Ударом жезла він утворив у горі розколину і перенаправив воду на язичників. Так це місце отримало назву Хони, тобто ущелина.

19 вересня іменини святкує Всеволод, Денис, Кирило, Макар, Давид, Андрій, Дмитро, Костянтин, Іван та Михайло.

Цього дня народилися український письменник Адріан Кащенко, англійський письменник Вільям Голдінг, британський продюсер, менеджер групи «Бітлз» Брайан Епштейн, український композитор Євген Станкович, український актор кіно й телебачення, комік Віктор Андрієнко, українська письменниця Оксана Забужко, американська кантрі-співачка, акторка та письменниця Тріша Ервуд, українська біатлоністка, чемпіонка Олімпійських ігор Юлія Джима.

Події

1478 Леонардо да Вінчі завершив роботу над картиною «Мона Ліза».

1559 – біля берегів Флориди затонули п’ять іспанських кораблів, близько 600 людей загинули.

1648 – у Квебеці Жаком Бойдоном (Jaceques Boisdon) відкрита перша в Канаді таверна.

1676 – розпочався штурм московськими військами гетьманської столиці Чигирин.

1783 – французькі брати Монгольф’є у присутності короля Людовика XVI запустили першу повітряну кулю з тваринами на борту (вівця, півень і качка).

1841 – збудована перша міжнародна залізниця (Страсбург-Базель).

1864 – в США запатентовані відкидні сидіння в автомобілях.

1888 – в бельгійському курорті Спа відбувся перший в історії конкурс краси. Переможницею була визнана 18-літня креолка з Гваделупи Берта Сукаре (англ. Bertha Soucaret).

1891 – до Канади (Монреаль) прибули перші українські поселенці.

1920 – до Дубна й Луцька вступили частини 3-ї польської армії, до Тернополя – одночасно частини 6-ї польської армії та Дієвої Армії УНР.

1982 – професор Університету Карнегі-Меллона Скотт Фалман запропонував використовувати смайлик (на основі двокрапки, дефіса й дужки) як вияв емоції у спілкуванні в мережі.

2006 – у Таїланді відбувся військовий переворот.

2015 – концерн Volkswagen AG спіймали на фальсифікації даних викидів шкідливих речовин його турбодизельними двигунами.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 0

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus