USD 40.00 40.35
  • USD 40.00 40.35
  • EUR 40.10 40.45
  • PLN 10.00 10.25

Ляшко: 90% українців мають хоча б один симптом, який свідчить про потребу психологічної допомоги

10 Жовтня 2023 23:38
До 90% українців мають хоч один симптом, який свідчить, що їм необхідна психологічна допомога, 50% українців, які перебувають в країні, потребуватимуть психологічної допомоги.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає Укрінформ.

«За останніми опитуваннями ми бачимо, що 90% українців мають хоча б один із симптомів, який веде до того, що людина потребуватиме психологічної допомоги. В цілому говоримо про 50% українців, які сьогодні перебувають на території нашої держави і потребуватимуть психологічної допомоги різного гатунку, це може бути і самодопомога, допомога у сімейного лікаря, професійні консультації психологів відповідного профілю, психіатрів», – сказав Ляшко.

Він зауважив, що в Україні запущено «Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської. За його словами, на сайті програми є аптечки першої психологічної допомоги.

«Вони прості, показують, як виявляти певні причини, тривожні дзвіночки, на які треба реагувати, прописано, як це можна зробити. Якщо це важко зробити, проконсультуйтеся зі своїм сімейним лікарем. Сьогодні вже понад 17 тисяч сімейних лікарів пройшли курси по mhGAP, а всього такі курси в нашій системі охорони здоров’я пройшли більше 40 тисяч медичних працівників. Тому точка входу для того, щоб проконсультуватись, для того, щоб вам роз’яснили, що робити, чи потрібно реагувати на ті симптоми, які вас турбують, – це, як завжди, сімейний лікар», – сказав Ляшко.

За його словами, близько 80% проблем людина може виявити за допомогою самодіагностики і вирішити самостійно, у 20% вже будуть потрібні спеціалісти, психологи, психотерапевти, можливо, лікування.

Він додав, що до реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я залучені майже всі міністерства.

Так, у МОЗ це проєкт mhGAP за програмою ВООЗ, який дозволяє під час спілкування з людиною, котра звернулась до свого сімейного лікаря, виявляти ті симптоми, які свідчать про те, що цій людині треба допомогти. Тоді лікар вже на рівні первинної меддопомоги сам визначає, чи він може допомогти, чи пацієнт потребує перенаправлення до профільного консультування психологом або до амбулаторної психіатричної допомоги.

Також, за його словами, Міністерство соціальної політики запустило послугу життєстійкості, до якої долучені психологи, соціальні працівники, навчені працювати з людьми, допомагати вирішувати проблему. Це можуть бути консультації психологів, групові вправи або перенаправлення до лікаря.

Окрім того, у Міністерстві освіти та науки є психологи, інтегровані в освітній процес, у школи, які повинні виявляти зміни ментального здоров’я серед дітей і, в разі необхідності, направляти їх далі по системі.

Як додав Ляшко, психологи є в системі Міноборони та МВС, які спрямовані на роботу зі специфічними проблемами і можуть рекомендувати певні речі для психологічної реабілітації військовим.

Mental Health Gap Action Programme (mhGAP) – глобальна програма ВООЗ, спрямована на підвищення доступу до послуг з охорони психічного здоров’я шляхом залучення медпрацівників первинної ланки медичної допомоги до надання послуг пацієнтам із психічними розладами.

Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» була запущена за ініціативи першої леді Олени Зеленської у квітні 2023 року. Програма покликана створити систему сервісів і послуг, які зможуть різними способами та дієвими механізмами підтримати українців у час повномасштабної війни.

Як повідомлялося, 10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я.
Знайшли помилку? Виділіть текст і натисніть


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, аби першими дізнаватись найактуальніші новини Волині, України та світу


Коментарів: 1
Анонім Показати IP 11 Жовтня 2023 00:22
Особливо люди які поацюють на державній роботі і тільки думають про хабар!

Додати коментар:

УВАГА! Користувач www.volynnews.com має розуміти, що коментування на сайті створені аж ніяк не для політичного піару чи антипіару, зведення особистих рахунків, комерційної реклами, образ, безпідставних звинувачень та інших некоректних і негідних речей. Утім коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію.


Система Orphus